MojElektromobil

Akcia Tesla Battery Day nám prezradila množstvo rôznych noviniek, no niektoré informácie ostali nepochopené. Musk upresnil, že batériové články 4680 má Tesla namontované v niektorých vozidlách a testuje ich už mesiace.

Keď Tesla predstavila články typu 4680, oznámila začiatok ich sériovej výroby v roku 2022, pričom mnohí boli z tohto dátumu sklamaní. Musk predvčerom potešil fanúšikov, keď na Twitteri napísal, že sa uz testujú a používajú. Nekonkretizoval však, v ktorých modeloch ci ich konfiguráciách.

Rôzne batérie pre rôzne produkty

Tesla na Battery Day informovala, že bude používať rôzne typy batérií pre rôzne produkty. V batérii 4680 bude vysoký podiel niklu, čo je najvhodnejšie pre energeticky náročné vozidlá ako Cybertruck a ťahače Semi.

Podľa infografiky z prezentácie bude v prípade osobných vozidiel s dlhým dojazdom (Tesla Model S, X, Y) a pre Tesla Powerwall bude používať články s obsahom niklu a mangánu. Železofosfátové články pre budúci najlacnejší model a tiež pre batérie PowerPack a Model 3.

Batérie Tesla
Rôzne typy batérií pre rôzne produkty (Zdroj: Tesla)
29. septembra 2020
Zdroj: Elon Musk (Twitter)

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+