MojElektromobil

Na Reddite sa objavila fotografia zachytávajúca pripravovaný Tesla Cybertruck na výrobnej linke v kalifornskom Fremonte. Po správnosti by tu však nemal čo robiť, nakoľko sa jeho výroba plánuje v ešte neexistujúcej fabrike v Texase.

Ako je možné vidieť aj na fotografií, prekvapená nie je len verejnosť, ale aj samotní zamestnanci továrne. Podľa aktuálnych informácií by sa mal Tesla Cybertruck dostať do predaja niekedy koncom budúceho roka, takže na sériovú výrobu je určite ešte dostatok času. Testovacie vozidlá však predsa len musia byť niekde vyrobené a čo iné Tesle zostáva ako použiť existujúce výrobné linky.

tesla cybertruck fremont

Na druhú stranu, je možné, že prvá verzia Tesla Cybertruck zdieľa viaceré časti s už existujúcimi v danej fabrike vyrábajúcimi modelmi. Vďaka tomu by ich bolo možné nainštalovať aj do iného vozidla, ak je na to samozrejme pripravené. Uvidíme, či sa k tejto fotografii objaví viac informácií, ktoré by ponúkli jasné vysvetlenie.

Pre Európu menší model

Už po predstavení Cybertrucku bolo pravdepodobné, že v takejto podobe sa nebude môcť dostať na Európske cesty. Či už kvôli veľkej hmotnosti alebo samotnému tvaru karosérie. Všetko teda nasvedčuje tomu, že sa do Európy Cybertruck dostane, ale v upravenej a menšej verzii. V tomto momente je ale pre Teslu prioritou trh v USA, kde tento typ vozidiel je pomerne obľúbený.

 

29. septembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+