MojElektromobil

Tesla opäť plánuje vylepšenia svojich aktuálnych modelov – Tesla Model 3 a Model Y. Vyplýva to z interných dokumentov spoločnosti, ktoré sa dostali na verejnosť, upozorňuje Electrek.co.

Novinky pre modelový rok 2022

Posledný veľký upgrade dostal práve Model 3 2021, ktorý priniesol aj drobné zmeny a vylepšenia interiéru aj exteriéru. Nové zmeny by sa mohli objaviť pre Model 3 a Model Y aj v roku 2022.

Uniknutý dokument prezrádza nový počítač s čipom AMD Ryzen, ktorý by mal zlepšiť výkon infotainmentu. Výmeny sa dočká aj stará 12V za 15V li-iontovú batériu. Zdvojené sklo dostanú aj zadné dvere, ktoré sa zatiaľ nachádza len na predných dverách vodiča a spolujazdca.

tesla model 3 2022

Model 3 a Model Y dostanú do vienka aj novinku tzv. Superhorn v súvislosti s nasadením systému AVAS, kde bude vozidlo vydávať akustický výstražný zvuk. Medzi vylepšeniami sa objavili aj nové brzdové kotúče, brzdové doštičky, nové čerpadlo ostrekovača predných skiel a ďalšie. Budúci rok prídu aj nové pohonné jednotky, napríklad TM3 Performance dostane batériu s článkami od LG.

10. decembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+