MojElektromobil

O verzii Tesla Model Y Long Range RWD, teda s výhradne zadným náhonom, sme naposledy počuli ešte počas leta. Vtedy sa objavila v kalkulačke niektorých lízingových spoločností. Elon Musk existenciu tejto verzie nepoprel, práve naopak, potvrdil, že sa do výroby dostane v najbližších mesiacoch. Odvtedy sa žiadne ďalšie informácie neobjavili. Podľa nášho overeného zdroja sa ale k prvým zákazníkom dostane ešte tento rok.

Niektorí sa už začali pýtať priamo Elona Muska, ako to s vopred avizovanou verziou Model Y momentálne vyzerá. Nakoľko sa pomaly blíži november, už málokto očakával, že by sa Tesla Model Y Long Range RWD mohol objaviť u prvých zákazníkov do konca roka. Podľa nášho overeného zdroja by sa tak ale malo stať ešte tento rok. Plán síce už mal byť posunutý na začiatok 2021, no napokon sa produkciu podarilo urýchliť. Prvé dodávky preto majú naplánované už do konca roka 2020. 

Pôvodne sa mala dostať do predaja aj Tesla Model Y so štandardným dojazdom. Záujem o modely s menšou batériou je ale výrazne menší, a tak bola táto alternatíva zrušená. Náhradou má byť práve Tesla Model Y Long Range RWD, teda s väčším dojazdom, ale už iba jedným motorom umiestneným vzadu. Čisto z laického pohľadu by výroba takejto verzie vozidla nemala byť zložitá, keďže firma iba odstráni predný motor. V skutočnosti sa k nemu musia správať ako k novému autu, ktoré si musí prejsť všetkými testami. A to samozrejme nejaký čas trvá.

Čo sa týka dodávok do Európy, v tomto ohľade sa zatiaľ nič nemení a čaká sa na dostavbu Gigafactory v Berlíne. Automobilka teda neplánuje dovážať Model Y z Číny tak ako Model 3.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

22. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+