MojElektromobil

Už pár dní vieme o novej verzii Model 3 s dizajnovými zmenami, ktoré nám Tesla minulý týždeň oficiálne potvrdila. Okrem vizuálnych úprav sme sa dočkali aj zvýšeného dojazdu, ktorý mnohých určite potešil. Každopádne, táto zmena so sebou priniesla aj nemilé prekvapenie pre tých, ktorí čakajú na verziu so štandardným dojazdom. Dátum dodania bol totiž posunutý až na február bez ďalšieho vysvetlenia. Teraz ale vieme, že je to kvôli dodávke Tesla Model 3 z Číny.

Takéto zdržanie by sme si pôvodne vysvetľovali oveľa jednoduchšie. Skrátka, drahšie verzie s vyšším dojazdom môžu mať prioritu, čo vlastne aktuálna informácia iba potvrdzuje. Tesla hovorila o dodávkach Model 3 z Číny do Európy už dlhšie, a tak práve najlacnejšia verzia Model 3 by mala tento plán otestovať.

Na internete sa totiž objavil štítok, respektíve blok jedného zo zákazníkov, ktorý obsahuje opis tovaru s textom „Model 3 – China.“ Aj podľa textu je jasné, že ide o objednávku z francúzska. Totožný odklad z novembra na február sme ale zaznamenali aj pri objednávke vytvorenej cez slovenský konfigurátor.

model 3 z Číny standard range

Pri tejto zmene je určite dôležité spomenúť aj fakt, že v Číne začala Tesla montovať do Model 3 nové batérie typu LFP, ktoré znížili cenu a dojazd vozidla. Podľa aktuálneho konfigurátora je dojazd Tesla Model 3 Standard Range Plus 430 kilometrov. Ide však iba o odhadovaný dojazd výrobcu bez certifikácie.

 


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

19. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+