MojElektromobil

Len nedávno sme vás informovali o novej verzii Tesla Model 3 2021, ktorá začína vychádzať z výrobných liniek. Prichádza s viacerými zmenami, ktoré nakoniec nie sú len vizuálne, ale taktiež vylepšujú dojazd. Ten pri verzii Long Range vzrástol zhruba o 20 kilometrov.

Pôvodne sa hovorilo o rôznych praktických dizajnových zmenách, ktoré by mala priniesť nová verzia Tesla Model 3 s označením 2021. K prepracovanému stredovému panelu napokon pribudlo aj nové umiestnenie USB portu pre ukladanie záznamov zo Sentry Mode a nakoniec aj nové disky kolies. Vylepšený model sa už dostal do oficiálneho konfigurátora, vďaka čomu máme potvrdený aj vyšší dojazd.

Najmä dizajnové zmeny

Dizajnové zmeny sú vidieť už zvonku. Tesla sa zbavila chrómových líšt okolo dverí a taktiež zmenili disky kolies. Aero disky dostali nový dizajn a taktiež sú v ponuke 19 palcové športové disky či 20 palcové disky v prípade Performance Model 3. Ďalšie zmeny sú praktické a začať môžeme od kufra – ten je už štandardne otvárateľný elektronicky. Vo vnútri prišlo k redizajnu stredovej konzoly.

tesla model 3 2021

Aké ďalšie zmeny sa udiali pod kapotou nie sú zatiaľ jasné, no určite tu nejaké sú. Tesla totiž zvýšila dojazd všetkých verzií. Napríklad Tesla Model 3 Standard Range už ponúka dojazd 430 kilometrov podľa WLTP. Verzia Long Range poskočila z 560 kilometrov na 580 kilometrov, pričom o niečo ďalej prejde aj najvýkonnejšia verzia Performance. Tej stúpol dojazd na 567 kilometrov.

Za vyšším dojazdom môžu byť rôzne zmeny, napríklad aj nové disky kolies. Tie by ale samé o sebe až taký veľký nárast nepriniesli a určite ide o spojenie viacerých vylepšení. Hovorí sa preto o tepelnom čerpadle, ktoré by už zabezpečilo dostatočne veľkú úsporu elektrickej energie.

Všimli sme si, že sa aktuálne menil dátum dodania Tesla Model 3 (2021) Standard Range. Začiatkom týždňa bolo predpokladaný mesiac november, s príchodom nových verzií sa zmenil na február. Platí to však len pre verziu so štandardným dojazdom, verzie Long Range a Performance majú mesiac dodania nezmenený.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

16. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+