MojElektromobil

So zverejnením výsledkov za 4. kvartál 2019 Tesla priniesla aj nové informácie o prichádzajúcom crossoveri Model Y. V ponuke nájdeme už len verzie s pohonom všetkých kolies a dvoma motormi. Dojazd modelu však stúpol až na 504 km (EPA).

Výroba pre Model Y je už pripravená, aktuálne sa už vyrábajú prvé testovacie kusy. Zákazníkom sa Model Y začne dodávať v priebehu marca tohto roka. Tesla tak výrazne urýchlila pôvodné plány dodávok.

Model Y efektívnosť
Porovnanie efektívnosti elektrických SUV (EPA)

“Vďaka prebiehajúcim inžinierskym procesom na all-wheel drive Modeli Y sme boli schopní predĺžiť jeho maximálny dojazd podľa normy EPA z 280 míľ na 315 míľ (504 km). To zvyšuje náskok Modelu Y nad konkurentmi a stáva sa ďaleko najefektívnejším elektrickým SUV na svete” povedal Musk v hovore s akcionármi s dodatkom, že toto SUV prejde až 4,1 míle (6,6 km) na 1 kWh energie. 

Tesla zároveň vymazala z ponuky verziu so zadným pohonom (RWD), ktorú už nenájdete v online konfigurátore. Nájdete tam len Dual Motor verzie s pohonom všetkých kolies – verziu Long Range a verziu Performance.

Ceny sa tak začínajú na 59 600 € s DPH (Nemecko).

Konfigurátor Model Y Nemecko
Konfigurátor Model Y v Nemecku


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

30. januára 2020
Zdroj: Electrek, Tesla

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+