MojElektromobil

Kalifornská automobilka, ktorú ešte nedávno množstvo ľudí odpisovalo na bankrot a zabudnutie, zverejnila výsledky za posledný kvartál 2019. Láme rekordy v príjmoch, ziskoch a vyrobila až 112-tisíc elektromobilov.

Analytici z búrz a z Wall Street odhadovali príjmy na úrovni 7,047 miliárd USD (6,4 mld. EUR) a nárast zisku na jednu akciu na 1,62 USD.

Tesla očakávania výrazne preskočila a kvartál skončila so 7,384 mld. USD a nárastom zisku na akciu na 2,14 amerického dolára. Automobilka ma na účtoch aj 6,3 mld. dolárov v hotovosti.

Čo sa týka výrobných čísel, Tesla dokopy doručila zákazníkom vyše 112-tisíc kusov vozidiel. Dozvedeli sme sa aj to, že fabrika Giga Šanghaj má výrobnú kapacitu už 150-tisíc vozidiel ročne alebo to, že Model Y začína výrobu už na konci tohto mesiaca. Dodávky by pritom mali začať do konca 1. kvartálu.

Tesla cena akcií
Vývoj cien akcií Tesla

Cena akcií nielen že poslednú dobu rýchlo rastie, no po zverejnení týchto výsledkov sa dnes v obchodovaní po uzavretí búrz nachádzala cena akcií na neuveriteľných 648,50 dolároch. Pred necelým rokom sa pritom obchodovali pod 180 dolárov za akciu. Celý dokument s výsledkami Tesly za posledný kvartál nájdete na tomto odkaze.

Výroba Tesla Q4 2019
Výrobné výskedky Tesly v Q4 2019
30. januára 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+