MojElektromobil

Tesla začala používať novú schému názvoslovia pri pomenovaní svojich tovární Gigafactory. Namiesto doterajšieho číselného značenia Gigafactory 1, 2, 3 či 4 bude po novom používať označenie Giga. Pôjde o označenie Giga v kombinácii s názvom lokality, kde je konkrétne továreň situovaná.

To znamená, že by sme v komunikácii čoskoro mali namiesto názvu Gigafactory 1 vidieť označenie Giga Nevada. Z Gigafactory 2 sa stane Giga New York, Gigafactory 3 bude Giga Shanghai a pri označovaní pripravovanej Gigafactory 4 narazíme na termín Giga Berlin.

Túto zmenu nadhodil Elon Musk prostredníctvom sociálnej siete Twitter. Nová konvencia pri označovaní tovární Gigafactory je vcelku vítaná. Nakoľko aj bežným ľuďom bude prakticky už na prvý pohľad jasné, o ktorej z nich je reč.

Číselné označovanie by sa s pribúdajúcimi továrňami stávalo čoraz neprehľadnejším a pri desiatkach by mohlo dochádzať k ľahkej zámene a zmätkom.

29. januára 2020
Zdroj: Teslarati

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+