MojElektromobil

Elon Musk potvrdil, že spoločnosť Tesla bude stavať novú továreň Gigafactory 4 v „berlínskej oblasti“, hneď potom ako začali vypisovať nové pracovné miesta v Gigafactory 4.

Musk už dlhšie spomína závod na výrobu batérií a áut v Európe. Niekoľko európskych krajín dokonca začalo kampane s cieľom prilákať spoločnosť Tesla na svoj domáci trh. Tesla mala potvrdiť umiestnenie závodu v roku 2017, ale to sa nikdy nestalo. Minulý rok Musk uviedol, že Nemecko je „víťaznou voľbou“ pre továreň v Európe a dokonca potvrdil, že „nemecko-francúzska hranica má zmysel“ pre továreň v blízkosti krajín Beneluxu.

Začiatkom tohto roka Tesla oznámila, že „zrýchľuje“ svoje úsilie priniesť Gigafactory do Európy.

Gigafactory 4 v Berlíne

Počas slávnostného odovzdávania automobilových cien Golden Wheel dnes Elon Musk oznámil, že automobilka si pre továreň Gigafactory 4 vybrala „oblasť Berlína“. Taktiež uviedol, že lokalizácia bude „blízko nového berlínskeho letiska“. Zároveň je v Berlíne plánované projektové a inžinierske centrum. Nie je to prekvapujúce, pretože Tesla sa údajne zaujíma o konkrétne lokality vo viacerých nemeckých mestách. Berlín však nebol nikdy spomenutý, uvažovalo sa aj o iných krajinách.

Podľa predstaviteľov miestnej samosprávy sa Tesla začiatkom tohto roka osobitne zaoberala miestami v Dolnom Sasku, ale teraz je potvrdená oblasť Berlína. Na svojej webovej stránke začala dnes automobilka zverejňovať prvé pracovné miesta pre Gigafactory 4, s výkonom práce práve v Nemecku.

O aké pozície ide?

Spoločnosť Tesla do zoznamu pracovných miest nepridala žiadny popis. Zdá sa, že jednoducho hľadajú ľudí, ktorí majú záujem pracovať v pripravovanom európskom závode. Začiatkom tohto leta Elon Musk uviedol, že očakáva výstavbu v plnej sile v priebehu nasledujúcich 12 až 18 mesiacov. V takom prípade je zároveň očakávané uvedenie európskej Gigafactory 4 do prevádzky do konca roka 2021.

12. novembra 2019
Zdroj: electrek.co

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+