MojElektromobil

V Číne sa práve dokončuje prvá fabrika Tesla Gigafactory mimo USA. Plánuje sa však výstavba ďalších megatovární a Tesla neobíde ani Európu. Nemecký minister teraz plány Tesly bližšie konkretizuje.

Tesla prejavila záujem o umiestnenie závodu v Dolnom Sasku, uviedol v stredu minister hospodárstva Dolného Saska Bernd Althusmann. Americký výrobca sa zaujíma o oblasť s dobrou dopravnou sieťou v blízkosti k prístavu, s kvalitným výskumným pristredím a s dostupnosťou obnoviteľnej elektrickej energie.

Tesla aktuálne vyrába vozidlá v továrňach v USA a dokončuje fabriku v Číne. Musk však označil Nemecko za preferovanú krajinu pre európsku továreň “Gigafactory 4”.

Kontakty medzi Dolným Saskom a Teslou už nejaký čas existujú. Pred tromi rokmi sa vtedajšia vláda usilovala o prilákanie Tesly do mesta Emden, ktoré bolo podľa informácií Hannoversche Allgemeine Zeitung na prvom mieste v zozname Tesly.

Minister hospodárstva Althusmann sa nechcel vyjadrovať k veľkosti fabriky alebo k počtu pracovných miest, pretože súhlasil so zmluvou o mlčanlivosti. S najväčšou pravdepodobnosťou v úvodnej fáze vytvorí továreň s maximálnym počtom 2000 pracovných miest.

23. augusta 2019
Zdroj: Automag.de

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+