MojElektromobil

Tesla Gigafactory 3 v Číne dostala prvé komplexné osvedčenie po kontrole fabriky vládnymi orgánmi. Certifikát Tesla dostala iba tri dni po podaní žiadosti, čím sa vytvoril nový rekord schválenia takéhoto certifikátu.

Je len desať mesiacov po tom, čo kalifornská automobilka podpísania zmluvu o grante na pozemky pod Gigafactory 3 a sedem mesiacov od začatia reálnej výstavby. Čínska vláda sa evidentne snaží podporovať podnikateľské prostredie v okolí Šanghaja aj pre inovatívne spoločnosti, akou je Tesla.

Čínske orgány Teslu mimoriadne podporujú. Miestna vláda oblasti Lingang zriadila 11. júla špeciálnu pracovnú skupinu, ktorá mala urýchliť proces schvaľovania certifikátu pre Gigafactory 3. Vláda Lingangu bude benefitovať z prítomnosti Gigafactory 3, keďže sa nachádza v jej jurisdikcii. Oblasť s rozlohou 119,5 km štvorcových bude oficiálne pridaná do zóny voľného obchodu (FTZ) v Šanghaji. Tento krok zdvojnásobí veľkosť tejto obchodnej zóny.

Tesla Gigafaktory v Číne - pohľad z lietadla

Podľa posledných správ by sa mala začať ostrá výroba v tejto fabrike ešte do konca 3. kvartálu a budú sa tu vyrábať sedan Model 3 a neskôr crossover Model Y.

Veľký výlet do Číny

Oficiálneho otvorenia čínskej Gigafactory sa pravdepodobne zúčastní aj CEO Tesly Elon Musk, ktorý do Číny priletí 29. augusta na Svetovú konferenciu umelej inteligencie. Okrem toho chce počas tohto výletu otvoriť aj čínsku pobočku svojej Boring Company.

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+