MojElektromobil

Len pred niekoľkými mesiacmi bol obrovský pozemok pod Tesla Gigafactory v Šanghaji prázdnou bahnitou plochou. Dnes je postavená a zastrešená 1.etapa projektu a dnu sa inštaluje potrebná mašinéria. Uniknutý e-mail manažéra Tesly naznačuje, že aj inštalácia montážnych liniek v Gigafactory 3 prebieha v rekordnom tempe.

Jerome Guillen, ktorý reportuje svoju činnosť priamo Elonovi Muskovi, vo svojom e-maile zamestnancom spomenul zaujimavú informáciu o pokroku v čínskej Gigafactory 3, ktorá sa stavala neuveriteľnou rýchlosťou od januára tohto roku.

Gigafactory 3 je kritickým prvkom v stratégii Tesly na najväčšom trhu s elektromobilmi na svete. Tesla hovorí, že ak továreň začne „hromadnú výrobu“ na začiatku 4.kvartálu, Tesla by mohla dosiahnuť výrobné tempo zodpovedajúce 500 000 vozidlám ročne. Guillen v e-maile poznamenal, že niektoré časti montážnych liniek v Gigafactory 3 sú už namontované na svojich miestach.

 

Podľa správy agentúry Bloomberg „sú inštalácie hydraulických lisov, karosárne, lakovne a hlavných montážnych liniek v Číne v plnom prúde a dosahujú rekordné tempo,“

Tesla už na konci mája sprístupnila čínskym zákazníkom konfigurátor objednávok pre Model 3, pričom spoločnosť informovala držiteľov rezervácií o dodacej lehote 6-10 mesiacov. Slovensko a trhy východnej Európy stále na otvorenie konfigurátora čakajú.

Výroba v Gigafactory 3 sa začne regulovaným tempom. Generálny riaditeľ Šanghajskej komisie pre rozvoj a reformy poznamenal, že továreň by mala dosiahnuť tempo výroby približne 3000 vozidiel týždenne počas hromadnej výroby.

10. júla 2019
Zdroj: Teslarati

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+