MojElektromobil

Teslu Model Y videli na testovacej dráhe fabriky v Šanghaji. Naznačuje to začiatok sériovej výroby, dodávky podľa webu Tesly začnú na začiatku budúceho roka. Z Číny by sa mohli onedlho dovážať aj na európske trhy.

Portál Tesmanian informuje, že Model Y bol už niekoľkokrát videný na testovacej trati Tesly vedľa jej fabriky v čínskom Šanghaji. To naznačuje prebiehajúcu testovaciu fázu výroby a začiatok sériovej výroby.

Tesla Model Y Made in China (Zdroj: Youtube/Jason Yang)
Tesla Model Y Made in China (Zdroj: Youtube/Jason Yang)

Išlo o kamuflované vozidlo v tmavomodrej farbe karosérie s 20” čiernymi diskami. Tie Tesla ponúka ako príplatkovú výbavu pri verzii Long Range.

Vozidlo malo tiež zakrytú palubnú dosku interiéru, čo môže znamenať dizajnové zmeny oproti americkej verzii vozidla.

Tesla začala pred nedávnom z Činy exportovať Model 3 so železofosfátovými batériami. Zo šanghajského prístavu na konci októbra odišlo 7 000 kusov Modelu 3 do Európy. Aktuálne by sa už mali distribuovať po starom kontinente a pomôcť Tesle v snahe dodať globálne za rok 2020 500-tisíc elektromobilov.

Pred pár týždňami sme vás informovali, že európskych zákazníkov kontaktovali predajcovia Tesly ohľadom ich rezervácii na Model Y. Predajcovia ich údajne informovali o príchode Modelu Y “v 1. alebo 2. kvartáli 2021”.

30. novembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+