MojElektromobil

Už dlhšie vieme, že Giga Šanghaj zabezpečí dodávku vozidiel Tesla aj do Európy. Pred pár dňami sme informovali o oneskorení Európskych objednávok práve pre dodávku Tesla Model 3 z Číny v prípade verzii so základným dojazdom. Teraz tieto informácie dopĺňa oficiálne potvrdenie prvej dodávky.

Ak máte objednanú Tesla Model 3 Standard Range, pravdepodobne ste si všimli, že sa dodávka presunula z novembra tohto roka na február 2021. Pôvodne sme nevedeli, z akého dôvodu sa Tesla rozhodla pre tento krok. Predpokladali sme, že lacnejšia verzia nemá až takú prioritu. Napokon ale prišla informácia, že práve tieto verzie budú prvé, ktoré sa dostanú k zákazníkom v Európe z Číny. Jeden zo zákazníkov z francúzska dostal blok, v ktorom bol uvedený produkt Model 3 – China.

Z Číny do celej Európy

Teraz to máme ale oficiálne potvrdené, nakoľko Tesla tieto prvé dodávky nechcela nechať v tichosti a pripravila k tomu samostatnú akciu: „26. októbra sa uskutočnila akcia v Tesla Gigafactory Šanghaj v súvislosti s exportom čínskych vozidiel do Európy. Približne 7 tisíc čínskych Model 3 bude zajtra exportovaných na európsky trh. Predpokladá sa, že by mali doraziť do Belgicka na konci budúceho mesiaca a následne budú posunuté do desiatok krajín, vrátane Nemecka, Francúzska, Talianska, Holandska, Portugalska, Švajčiarska a Švédska.“

Výkonný zástupca starostu Šanghaj zároveň na mieste spomenul, že fabrika v súčasnosti dokáže vyrobiť 3,5 až 4 tisíc vozidiel za týždeň. Šéf čínskej Tesly zároveň doplnil, že pre fabriku ide o veľký krok: „Dnes je to iba 10 mesiacov od prvej dodávky Model 3 v Číne. Model 3 vyrobený v Číne nielenže môže byť teraz vo veľkom dodávaný na čínsky trh, no taktiež dokáže prejsť všetkými potrebnými certifikáciami pre vstup na európsky trh,“ dodal Zhu Xiaotong.

Čakáte na Tesla Model 3 z Číny? Dajte nám určite vedieť, ako to vyzerá s vašou objednávkou.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

27. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+