MojElektromobil

Tesla Model Y, kompaktnejšie a lacnejšie SUV od Tesly, by sa do Európy mohlo dostať už v najbližších týždňoch. A to napriek stále nedokončenej gigatovárni v Berlíne. Naznačujú to najnovšie indície.

Množstvo predobjednávok na Model Y z Európy a stále nedokončená továreň v Nemecku možno Teslu prinúti prehodnotiť svoje plány. Podľa nich mal spomínaný model smerovať na európske cesty až z produkcie Giga Berlin. Napriek pokroku vo výstavbe továreň stále nie je dokončená a nevyzerá to ani na jej skoré spustenie.

Najnovšie navýšenie výrobnej kapacity v Giga Shanghai naznačuje, že by sa Tesla Model Y nakoniec mohol ku nám dostať ešte v 1. kvartáli 2021. A to práve z Číny. Práve tamojšia výroba by mohla pomôcť pokryť dopyt v Európe do dokončenia novej gigatovárne. Ďalšou indíciou naznačujúcou prípravu na import do Európy môže byť prebiehajúca príprava kapacitnejších priestorov v Tilburgu.

Navyše ako sme vás už informovali, Tesla informovala niektorých svojich zákazníkov, že Model Y by mohli dostať skôr.

Tesly Model 3 v prístave Šanghaj - export pre Európu (Foto: Youtube/WU WA)
Tesly Model 3 v prístave Šanghaj – export pre Európu (Foto: Youtube/WU WA)

Mohlo by vás zaujímať

Náš tip
Tretí rad sedadiel v Tesla Model Y: Tesne sa doň zmestí aj dospelý muž
Náš tip
Crash test Tesla Model Y ukazuje stabilitu a vysokú pevnosť karosérie
26. januára 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+