MojElektromobil

Počas posledného týždňa sa vo svete elektromobility udialo hneď niekoľko zaujímavých vecí. Aby ste o žiadnu dôležitú informáciu neprišli, pripravili sme pre vás prehľad tých najzaujímavejších správ, ktoré prišli počas prebiehajúceho týždňa.

Poznáme najlepšie elektromobily na Slovensku

Šiesty ročník ankety Elektromobil Roka 2024 powered by ČSOB Leasing o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná víťazov. O konečnom poradí rozhodol rekordný počet hlasujúcich.

Tesla otvára svoje stanice Supercharger na Slovensku a v Česku pre všetky elektromobily

Nabíjacie stanice Tesla Supercharger situované na Slovensku a v Českej republike boli sprístupnené pre všetky elektromobily. Ešte donedávna ich mohli využívať výhradne elektromobily značky Tesla. Spoločnosť sa tohto princípu držala dlhší čas. Neskôr spustila svoju iniciatívu Non-Tesla Supercharger Pilot Program, v rámci ktorého ich postupne umožňuje využívať všetkým kompatibilným (CCS) elektromobilom bez rozdielu značky.

V Senci počas dvoch rokov vybudujú 53 nabíjacích bodov. Vieme kde

Mesto Senec patrí medzi úspešných uchádzačov o dotáciu z plánu obnovy na podporu budovania nabíjacej infraštruktúry pre elektromobily. Ako informuje na sociálnej sieti Facebook, na tento účel sa mu podarilo získať dotáciu 260 400 €, ktorá bude počas rokov 2024 a 2025 využitá na vybudovanie AC a DC nabíjacích staníc pre elektromobily.

Super lacný elektromobil Dacia Spring dostal po modernizácii cenovku hlboko pod 20 000 eur

Historicky prvý elektromobil od Dacie je už dlhšiu dobu najlacnejším elektrickým automobilom na našom trhu. Od uvedenia modelu Dacia Spring na trh v roku 2021 postupne prešla viacerými modernizáciami, teraz prichádza s poriadnym prekvapením.

Test Mercedes-Benz E 300 de 4MATIC: Jeden diesel ročne stačí. Taký, čo jazdí takmer zadarmo a bez emisií

Testovať auto so spaľovacím pohonom na naftu je v našej redakcii s príznačným názvom MôjElektromobil.sk vskutku výnimočná udalosť. Medzi autá, ktoré si pozornosť trhu vyslovene zaslúžia však prirodzene patrí Mercedes-Benz triedy E, ktorý sme teraz preklepli.

Takto to vyzeralo na konferencii eFleet Day 2024

Odborná konferencia eFleet Day 2024 svoje brány otvorila 10. apríla 2024 v priestoroch rezortu x-bionic® sphere, Šamorín. Venovala sa elektromobilite a jej postaveniu vo firemnom sektore so všetkým, čo k tomu patrí. Konferencia je už úspešne za nami a tešíme sa z bohatej účasti, ale aj z nových informácií, ktoré sme počas eFleet Day 2024 získali. Pozrite si fotogalériu, ktorá ukazuje, ako to celé vyzeralo.

Predaje elektromobilov presiahli dôležitý bod už v 31 krajinách. Slovensko stále na chvoste

Kľúčovým bodom zlomu je to, že aspoň 5 percent predajov nových áut sú elektromobily. Túto hranicu už prekročilo 31 krajín. Najviac ich pochádza z Európskej únie, no ide napríklad aj o veľké trhy ako USA či Čína. Slovensko zaostáva.

Prvý elektromobil Alfa Romeo len pár dní od predstavenia musí zmeniť svoj názov z politických dôvodov

Talianska nacionalistická vláda sa v poslednej dobe čoraz častejšie dostáva do konfliktu s koncernom Stellantis. Svoje postoje obhajuje ochranou záujmov talianskych občanov. Ako presne však ochráni záujem talianskych občanov zmena názvu modelu milánskej automobilky však jej minister neprezradil…

21. apríla 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+