MojElektromobil

Mesto Senec patrí medzi úspešných uchádzačov o dotáciu z plánu obnovy na podporu budovania nabíjacej infraštruktúry pre elektromobily. Ako informuje na sociálnej sieti Facebook, na tento účel sa mu podarilo získať dotáciu 260 400 €, ktorá bude počas rokov 2024 a 2025 využitá na vybudovanie AC a DC nabíjacích staníc pre elektromobily.

Z celkového počtu 53 nabíjacích bodov budú len 2 kusy patriť do kategórie DC s výkonom 50 kW, zvyšok tvoria AC nabíjacie stanice s výkonom 11 kW. Jednotlivé nabíjacie lokality budú podľa vyjadrenia mesta Senec do prevádzky uvádzané postupne.

Nabíjacie stanice majú byť umiestnené na 19 miestach na území mesta. Pri výbere lokalít sa prihliadalo aj na dostupnosť, možnosti napojenia na zdroj elektrickej energie (prípojkové skrine, trafostanice…) a prítomnosť parkovacích miest, ktoré sú vo vlastníctve mesta. Nabíjanie bude spoplatnené. Podrobnosti o možnostiach platby a cenách budú zverejnené priebežne pri spúšťaní nabíjacích staníc.

Senec zjavne myslí aj na obyvateľov na najväčších sídliskách situovaných na svojom území. Uvádza, že cieľom celého projektu je, aby v rámci mesta a na najväčších sídliskách mali aj obyvatelia bytových domov a návštevníci Slnečných jazier možnosť nabiť si elektromobily.

Prezrádza aj konkrétne lokality

Nabíjacie stanice budú v Senci na týchto miestach: Slnečné jazerá sever pri Country a pri Gardenke, Slnečné jazerá sever na 5-ke, Slnečné jazerá juh pri bráne, na Kysuckej pri škôlke, na sídlisku na Inoveckej, na Jánošíkovej, Sokolskej, Pribinovej, Bernolákovej, Hurbanovej, na Fándlyho pri ZUŠ, na parkovisku na Tajovského, na Lichnerovej pri Tatrabanke, pri predajni farieb a lakov, na Jesenského 9 a pri Jednote, na Mierovom námestí a pri pošte.

Náš tip
Na Slovensku vyrastie 340 nabíjacích bodov pre elektromobily. Pribudnú v týchto mestách
19. apríla 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+