MojElektromobil

Počas posledného týždňa sa vo svete elektromobility udialo hneď niekoľko zaujímavých vecí. Aby ste o žiadnu dôležitú informáciu neprišli, pripravili sme pre vás prehľad tých najzaujímavejších správ, ktoré prišli počas prebiehajúceho týždňa.

Slovenský požiar elektromobilu. Čo sa dialo?

1.3.2024 v noci horel elektromobil v obci vzdialenej len šesť kilometrov od Bratislavy. Ako prebiehal požiar elektromobilu v Miloslavove?

ZSE Drive spúšťa nový nabíjací hub. Jedno nabíjanie v marci dáva zadarmo

Prevádzkovateľ nabíjacích staníc pre elektromobily a plug-in hybridy ZSE Drive v posledných týždňoch sprevádzkoval viacero nových nabíjacích staníc, či upgradoval niektoré existujúce. Dnes, 1. marca 2024 otvoril nový nabíjací hub. Pri tejto príležitosti má aj akciu, kedy ponúka bezplatné nabitie.

SUV proti limuzíne: Porovnanie diaľničnej spotreby elektromobilov

Dlhodobý trend hovorí jasne. Popularita SUV medzi zákazníkmi rastie a rok za rokom láme rekordy. Má to však aj svoje dopady, ktoré sú hlavne ekologického a ekonomického charakteru. My sme ich overili v praxi na vozidlách podobnej kategórie, avšak úplne odlišnej karosérie. Nejde teda o porovnanie vozidiel Kia EV9 a Volkswagen ID.7, ale vozidla s karosériou SUV v súboji s aerodynamickou limuzínou.

Test BMW i5 M60: Diabol v červenej farbe, ktorý vzbudzuje vášne

BMW v minulom roku aj pre náš trh predstavilo pokračovanie jednej z najobľúbenejších tried – “päťky”. Prišli k nám rovno dve verzie odlíšené výkonom aj výbavou, pričom M60 je tá vyššia. Tak sme ju rovno otestovali.

Slovenská premiéra Hyundai IONIQ 5 N

Kórejská spoločnosť prvýkrát ukázala slovenskej verejnosti, ako má podľa nich vyzerať športovo ladený elektromobil. Ich prvé auto, ktoré dostáva elektrický pohon a už teraz legendárne označenie “N” je práve menšie SUV Ioniq 5, ktorého klasická verzia je tu s nami už pár rokov.

Vláda sľubuje pomoc pre elektromobilitu

Výjazdové rokovanie vlády s predstaviteľmi automobilového sektora v Košiciach, zdá sa, prinieslo výsledky. Slovenská vláda vo svojom vyhlásení uvádza, že je pripravená na revolúciu v automobilovom priemysle. Spomína, že z rokovania vyplynulo viac ako 30 úloh, ktoré dnes vláda SR rozdelila medzi jednotlivé ministerstvá.

eFleet Day 2024 otvorí kľúčové témy o elektromobilite vo firmách. Tomuto sa bude venovať

Prednášky a diskusie postavené na reálnych dátach od zákazníkov, ktorí už elektrické autá používajú. Testovacie jazdy na najnovších elektrických vozidlách spolu s ukážkou nabíjacích riešení. Presne o tom bude konferencia, ktorá ukáže skutočný pohľad na svet elektrických vozidiel a ich miesto vo firemných vozových parkoch.

NearCharger.sk: Budujeme najlepšiu komunitu majiteľov elektromobilov. Pridajte sa k nám!

Portál MojElektromobil.sk si vás dovoľuje pozvať do novej komunity majiteľov a priaznivcov elektromobilov Nearcharger.sk, kde sa aj s nami môžete podeliť o svoje skúsenosti, rady a odporúčania. Získajte prístup k exkluzívnym informáciám a ponukám a súčasne pomôžte rozvoju elektromobility na Slovensku.

Ďalšie zaujímavé témy:

3. marca 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+