MojElektromobil

O tom, že budúcnosť patrí elektromobilite, niet pochýb. Uvedomujú si to aj automobilky a svoju flotilu aktualizujú o nové a nové modely. Mercedes-Benz, ako prémiová značka, nie je žiadnou výnimkou. Pôvodné plány sú však asi nedosiahnuteľné a automobilka od nich upúšťa. To ale nemení nič na fakte, že sa na elektromobilitu bude zameriavať do veľkej miery.

Do 2030 to asi nebude

Pôvodným plánom značky bolo, aby v roku 2030 vyrábala a predávala len čisto elektrické vozidlá. Písali sme o tom už v roku 2021 a zdalo sa, že by sa to mohlo podariť. Prechod na elektromobily bol v pláne uskutočniť všade, kde to dovolia podmienky trhu. Spoločnosť si týmto vyjadrením necháva určitý priestor na manévrovanie.

DS 3 E-Tense
Nabíjací konektor elektromobilu

Portál Theverge teraz uvádza, že kompletný prechod na elektromobilitu sa Mercedesu nepodarí. Spoločnosť totiž vo štvrtok uviedla, že plán predávať po roku 2030 len elektromobily, sa ruší. V ponuke budú aj vozidlá so spaľovacím motorom, avšak najväčšia časť ponuky bude venovaná práve elektrickým vozidlám.

Mohlo by vás zaujímať:

Samotný plán je síce smelý, no nie nerealizovateľný. Najväčším problémom je samotný trh. Prechod na ekologické formy dopravy je síce jedna vec, no každá spoločnosť funguje za účelom zisku. Aktuálne predstavujú elektromobily približne 50 percent tržieb automobilky.

Elektromobily na vzostupe

Predaje elektromobilov v Európe aj naďalej stúpajú. V minulom roku dokonca prekonali naftové vozidlá a aktuálne patrí elektromobilom 14,6-percentný podiel na trhu. Slovensko výrazne zaostáva, pretože u nás sa v roku 2023 predalo len 2,59 %. Umiestnili sme sa tak na absolútnom chvoste. Túto štatistiku stále vedie Nórsko, kde sa v minulom roku predalo až 82,4 % elektromobilov spomedzi všetkých registrovaných vozidiel.

Náš tip
NIO predstaví cenovo dostupnú podznačku pre európsky trh. Prvý model zachytený na špionážnych fotkách
28. februára 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+