MojElektromobil

Čínska automobilka NIO je známa svojimi kvalitnými elektromobilmi, ale aj viacerými zaujímavosťami. Prevádzkuje napríklad už viac ako 2000 staníc, ktoré sú schopné vymeniť vybitú batériu elektromobilu na zabitú v priebehu pár minút. V Európe ide stále o pomerne neznámu značku, no oficiálne tu predáva.

V roku 2021 prišla automobilka s modelom ES8 na nórsky trh, neskôr začala svoje vozidlá predávať aj v Nemecku, Holandsku, Dánsku či Švédsku. Na Slovensku oficiálne nepredáva. V tomto roku sa očakáva, že NIO expanduje do ďalších európskych krajín, vrátane susedného Rakúska.

Nová podznačka NIO pre Európu

Automobilka údajne plánuje v Európe uviesť novú podznačku. Dostala kódové označenie Firefly a portál cnev post uvádza, že prvý model podznačky bol teraz videný naživo. Očakáva sa, že na trh by mohol prísť v roku 2025, výroba by mala začať už v tomto roku.

Zdroj: cnevpost

Ide o špionážne zábery, takže auto je kamuflované a je zabalené do špeciálneho wrapu, aby neboli kompletne viditeľné jeho krivky. Automobilky toto robia úplne bežne z dôvodu, aby nebol odhalený dizajn ich noviniek. V tomto prípade novinka trochu pripomína Volkswagen ID.3, prípadne iné podobné elektrické vozidlá.

Mohlo by vás zaujímať:

Novinka má predstavovať mladé športové vozidlo s dobrou ovládateľnosťou a dostatočným výkonom. Podznačka má reprezentovať zaujímavý a hravý dizajn v porovnaní s luxusnou a decentnou ponukou značky NIO. Hlavným lákadlom elektromobilov novej značky by mala byť ich dostupná cena.

NIO Firefly
Zdroj: cnevpost

Automobilka už v roku 2021 potvrdila, že jej plánom je vstup na trh s lacnejšími elektromobilmi, ktoré sú zaujímavé pre masy. Práve podznačka Firefly by by mala predstavovať víziu NIO, pričom zameria sa práve na európskych zákazníkov. O oficiálnom vstupe na slovenský trh zatiaľ nemáme informácie.

Cenovo dostupný elektromobil je v kurze

Automobilky sa doslova predbiehajú v tvrdeniach o tom, ktorá z nich predstaví kvalitný a schopný elektromobil za cenu okolo 20-tisíc eur, ktorá sa zdá byť ako kľúčovou. Najlacnejším modelom na našom trhu je Dacia Spring, ktorá síce stojí podobne, no má viacero ústupkov. A tak musíme na kvalitné vozidlo v tejto cene ešte chvíľu počkať.

Želiezkom v ohni môže byť pripravovaný Citroen e-C3, ktorý začne na cene 23 300 eur, no pripravuje sa aj jeho dostupnejší variant s cenou pod 20-tisíc eur. Karty by mohli zamiešať aj čínske značky a svoj dostupný elektromobil chystá napríklad aj Tesla.

Náš tip
Elektromobil Roka 2024 powered by ČSOB Leasing: Vyberte najlepšie elektromobily a plug-in hybridy!
25. februára 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+