MojElektromobil

Automobilka BYD možno na Slovensku nepatrí medzi najznámejšie, no vo svete elektromobilov ide o veľkého hráča na trhu. V súčasnosti ide dokonca o najväčšíeho výrobcu elektromobilov a plug-in hybridov, ktorý v minulom roku zosadil z trónu americkú Teslu. Viac informácií o tejto téme nájdete v článku Čínsky gigant BYD prekonal Teslu v predajoch elektromobilov.

Najlacnejší elektrombil BYD už aj mimo Čínu

Portál Electrek informoval o tom, že automobilka spúšťa predaj svojho najlacnejšieho elektromobilu v Južnej Amerike. Jeho cena je po prepočte 18 600 eur. Ak by sa vozidlo dostalo na slovenský trh, bolo by na ňom určite najlacnejšie.

BYD Seagull
BYD Seagull | Zdroj: BYD

Toto prvenstvo si momentálne drží Dacia Spring, ktorú je možné oficiálne kúpiť za oficiálnu cenu od 22 570 eur. Avšak teraz Dacia ponuka tento model dočasne so zľavou až 6 185 €. Aktuálna cena sa tak dostala na úroveň z obdobia, kedy bolo vozidlo predstavené.

BYD Seagull, ako sa vozidlo nazýva, bol predstavený približne v polovici minulého roka na domácom trhu v Číne. Teraz sa dostáva aj mimo krajinu, a to konkrétne na trhy v Južnej Amerike. O tom, či sa dostane aj do Európy, zatiaľ informácie nemáme. Niet sa čomu čudovať, že práve toto vozidlo sa stalo v portfóliu automobilky tým najpredávanejším. Dôvod je jednoznačný – cena.

BYD Seagull
BYD Seagull | Zdroj: BYD

Elektromobil je ponúkaný v dvoch verziách. Základný model má akumulátor s kapacitou 30,08 kWh a udávaný dojazd na úrovni 305 kilometrov. Drahšia verzia má batériu s kapacitou 38,8 kWh a ponúka dojazd 405 kilometrov. Ide o naozaj maličké auto s rozmermi 3780 x 1715 x 1540 mm, takže je ideálne na používanie v mestských podmienkach.

Súboj o najlacnejší elektromobil pokračuje

V rámci predajov elektrických vozidiel sa v rámci cenovej dostupnosti hovorí práve o hranici 20-tisíc eur, ktorá by mala byť kľúčová. Ak u nás automobilka ponúkne schopný elektromobil za túto cenu, pravdepodobne sa stane bestsellerom. Elektromobilom sú neustále vyčítané práve vyššie nákupné ceny v porovnaní so spaľovacími alternatívami.

Mohlo by vás zaujímať:

Tento rozdiel sa časom zmenšuje. Technológie sa posúvajú vpred a to platí aj pre oblasť elektromobility. Batérie sú lacnejšie, výrobné procesy optimalizovanejšie, čo sa pozitívne prejavuje práve v nižšej cene. Aktuálnu ponuku najlacnejších modelov sme zhrnuli v článku Najlacnejšie elektromobily na Slovensku: aktuálny zoznam a ceny.

Ak plánujete kúpiť nový elektromobil, určite by ste si mali pozrieť aktuálny zoznam všetkých modelov, ktoré sa u nás predávajú. V článku nájdete nielen ich ceny, ale aj základné parametre, ako je nabíjací výkon či dojazd na jedno nabitie.

Náš tip
Premiéra prvého elektrického kombi od VW – Volkswagen ID.7 Tourer
20. februára 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+