MojElektromobil

Modernizovaný elektromobil Tesla Model 3 známy pod kódovým označením “Highland” sa začiatkom januára 2024 dostal do predaja aj v Severnej Amerike. Teraz na tamojšom trhu došlo k úprave cien, ktoré spôsobili, že nastala zaujímavá situácia. Konkrétne ide o to, že Tesla Model 3 v USA už stojí takmer viac ako väčší súrodenec Tesla Model Y.

O tejto skutočnosti informuje portál Electrek, ktorý vysvetľuje, že historicky bol Tesla Model Y vždy “o niekoľko tisíc” drahší ako Tesla Model 3. Minimálne na americkom trhu.

Teraz to už má platiť len pre základné verzie obidvoch vozidiel. Tesla Model Y RWD (pohon zadnej nápravy) začína na 42 990 dolároch, čo je o 4 000 dolárov viac než stojí základná verzia Tesla Model 3 RWD s cenou 38 990 dolárov.

Zaujímavejšie to má byť v prípade konfigurácie “Long Range”, kedy sa modernizovaný model Tesla Model 3 predáva za 47 490 dolárov, zatiaľ čo Tesla Model Y vychádza na 47 990 dolárov.

Tesla Model Y 2022 Porovnanie
Nepomohlo ani nedávne zníženie cien Tesly | Zdroj: Radovan Hlôška

Cena dvoch dosť rozdielnych elektromobilov od jedného výrobcu sa takmer vyrovnala a pokiaľ by došlo k ďalšiemu zdražovaniu pri Tesla Model 3, tak svojho väčšieho súrodenca hravo prekoná. Dôjsť k tomu malo aj kvôli nedávnej úprave amerických cien, kedy predajná cena Tesla Model 3 počas jedného mesiaca narástla o 1 500 dolárov.

V prípade konfigurátora elektromobilov Tesla pre Slovensko sa podobná situácia odohrala už v roku 2022. Vtedy bola cena Tesla Model 3 Long Range a Tesla Model Y Long Range nastavená na rovnakých 52 990 €. Tak isto to vyzeralo aj v prípade Tesla Model Y Performance a Tesla Model 3 Performance, ktoré sa predávali za 56 990 €.

Tesla Model 3 Highland

Počas ostatných rokov došlo k viacerých výrazným úpravám cien elektromobilov Tesla. Minimálne od polovice januára 2024 ale platí, že Tesla Model 3 pre Slovensko je drahší ako Tesla Model Y. V základnej verzii, ako aj v prevedení Long Range.

  • Tesla Model 3 – 36 490 €
  • Tesla Model Y – 35 990 €
  • Tesla Model 3 Long Range – 43 490 €
  • Tesla Model Y Long Range – 41 990 €
Náš tip
Vynovený Model Y tento rok nepríde. Tvrdí priamo Tesla


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

19. februára 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+