MojElektromobil

Tesla ešte v septembri 2023 oficiálne predstavila modernizovanú verziu svojho elektromobilu Tesla Model 3, ktorý sa dočkal viacerých výrazných vylepšení. Modernizovaná verzia je známa aj pod prezývkou, Highland.

Na to, čo všetko prináša v porovnaní s predošlou produkciu, sme sa pozreli aj vo veľkom porovnaní Tesla Model 3 vs Model 3 Highland a novú verziu sme vzápätí podrobili klasickému redakčnému testu – Test Tesla Model 3 Highland Long Range.

Vo všeobecnosti sa celkom prirodzene očakávalo, že modernizáciou prejde aj Tesla Model Y. Informácie o tom, že niečo takéto sa chystá, prichádzajú už dlhší čas. Modernizovaná verzia jedného z najpopulárnejších elektromobilov súčasnosti má niesť prezývku “Juniper”.

Portál Bloomberg na konci decembra 2023 zverejnil informáciu, že Tesla Model Y Juniper je skutočne naplánovaná a s výrobou sa začne približne v polovici roka 2024. Informáciu o príprave novšej verzie nepriamo podporovala aj úprava cien, kedy Tesla Model Y zlacnej o 3 000 až 4 000 € v závislosti od konkrétnej verzie. Myšlienka bola taká, že Tesla chce vypredať skladové zásoby.

Objavilo sa aj niekoľko obrázkov, ktoré údajne mali zachytávať už modernizovanú verziu Tesla Model Y Juniper z produkcie fabriky Gigafactory Shanghai. Aj na základe tohto diania sa stalo to, že zákazníci, ktorí mali o Tesla Model Y záujem začali vyčkávať so svojimi objednávkami. Načo by kupovali súčasnú verziu, keď za rohom má byť niečo novšie a značne vylepšené.

Tesla Model Y Juniper v roku 2024 nepríde

Tesla pravdepodobne zistila, že scenár s odkladaním objednávok začal naberať výrazné kontúry, a tak svojich zamestnancov z oblasti predaja a zákazníckej podpory vyzvala, aby potenciálnych zákazníkov otvorene informovali o tom, že žiadna modernizácia pre Tesla Model Y sa v roku 2024 nebude konať. Práve teraz je vraj ten najlepší čas vykonať kúpu. Informáciu zverejnil profil Teslascope. Tesla tieto podrobnosti začala rozposielať spolupracovníkom v Severnej Amerike, no týkať by sa to malo aj Európy.

 

Náš tip
Test Tesla Model 3 Highland Long Range: Kopec zmien, väčšina pozitívnych


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

13. februára 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+