MojElektromobil

Po pôvodnom spustení oficiálnych predobjednávok bol najlacnejší elektromobil, ktorý je možné zohnať na Slovensku, Dacia Spring Electric dnešným dňom uvedený do klasického predaja.

Dacia Spring Electric patrí do TOP 10 najpredávanejších elektrických áut v Európe. Vo výbave sa nachádza elektromotor s výkonom 33 kW a krútiacim momentom 125 Nm, batéria s kapacitou 27,4 kWh a siahnuť je možné aj po voliteľnej podpore 30 kW DC nabíjania – základom je AC nabíjanie s výkonom 6,6 kW. Dojazd v meste podľa metodiky WLTP dosahuje 305 kilometrov, pri kombinovanej prevádzke je to 230 kilometrov.

Tento elektromobil na druhú stranu, nedisponuje termálnym manažmentom batérie, čo však pri predajnej cene od 16 700€ (verzia Comfort Plus začína od 18 700€) nie je zas takým veľkým prekvapením.

Napriek tomu, že ide o vozidlo kompaktnejších rozmerov s váhou len 970 kg, bez problémov sa v ňom odvezú štyria pasažieri. Vo výbave nájdeme denné LED svietenie, podporu Android Auto a CarPlay či možnosť využívať EKO režim pre predĺženie dojazdu na úkon zníženia zrýchlenia a maximálnej rýchlosti. Batožinový priestor má v základe objem 290 litrov. Po sklopení zadných sedadiel narastá na 631 litrov.

Momentálne sú k dispozícii verzie Comfort a Comfort Plus. V roku 2022 následne pribudnú aj prevedenia Cargo a Business. Automobilka rovnako tak prezradila, že od decembra 2021 bude dostupná aplikácia My Dacia pre diaľkové ovládanie klimatizácie a nabíjania, ale aj pre zobrazovanie polohy vozidla.

Dacia Spring Electric dostala slovenské ceny, je skutočne dostupná

19.4.2021

Revolučná elektrická Dacia Spring Electric dostala slovenské ceny. Ide o jeden z najlacnejších elektromobilov na našom trhu.

Lacný elektromobil Dacia Spring Electric

Od dnes sa na Slovensku spúšťajú predobjednávky modelu Dacia Spring Electric, ktorý prináša elektromobilitu pre všetkých. Ceny tohto modelu Dacie začínajú na úrovni 16 500 €. Vozidlo ponúka priestor pre 4 dospelých.
Tento elektromobil ponúka dojazd 230 km (WLTP) a maximálnu rýchlosť 125 km/h. Výkon pohonnej sústavy je 33 kW. Ide o jeden z najlacnejších elektromobilov na našom trhu
(Foto: Renault Slovensko)
Dacia Spring Electric (Foto: Renault Slovensko)

Dostupná elektromobilita pre rodiny

Dacia Spring Electric predstavuje dostupnú elektromobilitu pre rodiny. Dojazd 230 km postačuje na jazdy po meste a okolo mesta. Na dlhšie trasy bude potrebné využiť sieť nabíjacích staních na Slovensku a v Európe.

Cez rýchle DC nabíjanie model nabije 80% kapacity batérie za menej ako hodinu, automobilka uvádza čas konkrétne 50 minút. Ak vám stačí pomalšie nabíjanie, Spring Electric samozrejme nabijete aj striedavým prúdom (AC) cez domáci Wallbox s výkonom do 2,3 kW alebo tiež cez obyčajnú 230 V zásuvku.
“V pondelok 19.4. spúšťame predobjednávky pre prvý elektrický model značky Dacia. Nový Spring je úplnou revolúciou na automobilovom trhu. Spája kľúčové hodnoty značky Dacia – cenovú dostupnosť, užitočné technológie a teraz aj výhody 100% elektrického motora.
Limitovaný počet vozidiel s rýchlonabíjaním, navigačným systémom, parkovacou kamerou a metalickým lakom je v rámci predobjednávok za cenu 18 400 €, popisuje Stanislav Mihalovič, Country marketing manager Renault Slovensko.
Záruka auta a batérie
Na Dacia Spring Electric sa poskytuje záruka 3 roky/100 000 km a na batériu záruka 8 rokov/120 000 km.

Model Dacia Spring kombinuje revolučný elektrický pohon a skvelú cenovú stratégiu. Naviac poskytuje svižnosť motora, rozmery mestského vozidla a atraktívny vzhľad SUV. A nezabúdajme na to, že Dacia Spring ponúka štedrý priestor pre 4 dospelých.

Model zaujme aj dizajnom. Neunikne pozornosti najmä vďaka svetelnému podpisu Dacia či doplnkom v oranžovej farbe. Model je vo výbave Comfort s cenou od alebo Comfort Plus.

Slovenské ceny a výbava Dacia Spring Electric

3. novembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+