MojElektromobil

V decembri roku 2023 Elon Musk oznámil, že by chcel umožniť svojim zákazníkom, aby mohli Cybertruck premeniť na loď. Konkrétne chce, aby bol elektromobil schopný prejsť vzdialenosť rovnajúcu sa približne 360 metrov. Túto víziu síce zatiaľ nenaplnil, ale odvážny youtuber sa rozhodol otestovať schopnosti vozidla v pomerne hlbokých vodách. Cybertruck sa s takouto nepríjemnosťou popasoval s ľahkosťou. Informuje o tom internetový portál Teslarati.

Predošlé testy

Spomínaný YouTube kanál TechRax vedie youtuber s menom Taras Maksimuk. Ten podrobuje rôzne známe technológie náročným testom. Cybertrucku sa už raz v minulosti venoval, keď vyskúšal, či vydrží náraz oceľových guličiek. Podobný test vykonal Elon Musk pri predstavovaní vozidla od Tesly v roku 2019, ale s neúspešným výsledkom. Tentokrát ale Cybertruck nielenže vydržal, ale ešte aj mierne poškodil guličky, ktoré do neho Maksimuk hodil.

Zvláda aj hlbšiu vodu

Cybertruck má v sebe zabudovaný tzv. Wade Mode, prispôsobený na zvládanie väčšieho množstva vody. Po jeho aktivácii sa natlakuje batéria a tým ju utesní. Test začal priechodom cez mnohé veľké mláky plné vody. Už tu sa ukázalo, že vozidlo je schopné prejsť zaplaveným oblasťami veľkou rýchlosťou. Keď sa zdalo, že s takýmito podmienkami futuristický elektromobil nemá žiadny problém, Maksimuk prešiel na hlbšie vody.

Cybertruck značne ponorený vo vode | Zdroj: Teslarati.com

Následne na videu ukázal pomerne hlbokú “mláku,” aj keď realistickejšie pomenovanie by bolo menšie jazierko. Keď do nej vošiel, z Cybertrucku ostalo vidieť len malú časť vrchnej polovice. Z videa bolo jasne viditeľné, že ani takéto podmienky vozidlo nejak značne nezaťažili. Po teste sa zdali byť všetky funkcie v poriadku a youtuber nehlási žiadne poškodenie.

Náš tip
Tesla možno konečne vylepší nefungujúce automatické stierače
23. februára 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+