MojElektromobil

Elon Musk potvrdil, že Tesla plánuje ponúknuť balík úprav, ktorý premení Cybertruck na loď. Má ísť o prekonanie minimálne 100 metrovej vzdialenosti. Správu priniesol portál electrek.

Musk sa už v minulosti nechal počuť, že vozidlá Tesla by mohli vedieť plávať a na krátku poslúžiť ako loď. Nikto to však nebral príliš vážne, keďže samotná Tesla to rozporuje svojou zárukou, ktorá sa vylučuje so vstupom vozidla do vody.

V prípade modelu Cybertruck to však môže mať väčší zmysel, keďže ide o terénne vozidlo. Minulý rok Musk tvrdil, že Tesla Cybertruck bude dostatočne vodotesná, aby mohla slúžiť ako čln a prekonávať rieky.

Cybertruck bude dostatočne vodotesný na to, aby krátkodobo slúžil ako čln, takže bude môcť prekonávať rieky, jazerá a dokonca aj moria, ktoré nie sú príliš rozbúrené.

Elon Musk

Akú vzdialenosť prepláva?

Musk dodal, že cieľom je, aby Cybertruck dokázal prekonať vodu medzi základňou SpaceX Starbase a ostrovom South Padre Island v Texase, čo je približne 360 metrov.

Tesla Cybertruck loď
Tesla Cybertruck ako plavidlo | Zdroj: electrek

Keď minulý mesiac Tesla začala s produkciou Cybertrucku, dozvedeli sme sa zaujímavú novinku. Cybertruck ponúka režim Wade, ktorý natlakuje batériu, aby ju utesnil.

Teraz však v nadväznosti na vyhlásenie Larsa Moravyho, viceprezidenta pre konštrukciu v spoločnosti Tesla, že majitelia Cybertrucku môžu k zadnej časti pickupu pripojiť elektrický lodný motor a premeniť ho tak na loď, Elon Musk dodal, že Tesla plánuje ponúkať balík, ktorý premení Cybertruck na loď. Čo presne by mal obsahovať a kedy bude dostupný však bližšie nešpecifikoval.

Tesla ale nie je prvá, ktorá uvažuje o transformácii Cybertrucku na loď. Po tom, ako spoločnosť v roku 2019 prvýkrát predstavila Cybertruck, nezávislá spoločnosť navrhla balík príslušenstva, ktorá by mohla premeniť pickup na elektrický katamarán – na obrázkoch vyššie.

Náš tip
Tesla Cybertruck ako čistokrvný off-road? Práve prichádza na scénu!
19. decembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+