MojElektromobil

Tesla Cybertruck bola uvedená na trh len pred pár dňami a už sa objavujú prví úpravcovia, ktorí ponúkajú pestrú paletu doplnkov. Jedným z nich je aj kalifornská firma Unplugged Performance, ktorá predstavila širokú škálu doplnkov pre novinku Tesla Cybertruck off-road.

cybertruck tuning unplugged performance
Tesla Cybertruck off-road | Zdroj: Unplugged Performance

Tesla Cybertruck bude dozaista vďačným adeptom na tuning, keďže ide o veľmi svojbytné vozidlo s exotickým dizajnom. Prvé spoločnosti už začali zverejňovať svoje balíčky úprav alebo príslušenstva pre nový model.

Tesla Cybertruck ako off-road

Spoločnosť Unplugged Performance si zobrala na mušku terénne vlastnosti mohutného pick-upu, ktoré chce posunúť do offroadových vôd. Kľúčom ku zlepšeniu priechodnosti je nárast svetlej výšky. Firma ponúka set podvozkových dielov vyrobených z hliníka, ktoré zdvihnú vozidlo o dodatočných 6,5 centimetra, maximálna svetlá výška tak bude v úrovni takmer 50 cm.

Toto riešenie pracuje s pôvodným vzduchovým odpružením, pri čom je optimalizované na zachovanie správnej geometrie. K dispozícii sú aj predné a zadné tyčky stabilizátora s rýchloupínacím systémom, ktoré je možné pred jazdou v teréne jednoducho odpojiť za účelom zlepšenia kríženia náprav (resp. rozdielov v nezávislom zdvihu kolies).

V ponuke sú aj rôzne ochranné prvky, či už ide o predný ochranný rám, alebo obrovský oceľový štít tiahnuci sa po celej dĺžke vozidla, ktorý zaručí ochranu podvozku pred nástrahami terénu.

Vyššiu odolnosť v teréne poskytnú aj nerezové brzdové rúrky. Na zvýšenie brzdového účinku firma ponúka set chladených brzdových kotúčov pre prednú a zadnú nápravu a sadu brzdových platničiek.

Dôležitým prvkom pre off-road sú kolesá, predovšetkým tuhosť diskov a dezén pneumatík. Spoločnosť ponúka dva druhy diskov kolies a terénne pneumatiky BF Goodrich All-Terrain v rozmere 285/65 R20.

Tuning karosérie Cybertrucku

Po stránke dizajnu je najvýraznejším prvkom karbónová predná kapota s možnosťou doplnenia o široký LED svetelný pás na zlepšenie viditeľnosť. Dizajn zostáva prirodzenom karbónovom vyhotovení, k dispozícii sú dva typy povrchovej úpravy – číry lesklý alebo matný lak. LED svetlá je možné zabudovať aj do upraveného nárazníka s väčšími nasávacími otvormi.

Keďže je Cybertruck hlavne úžitkovým vozidlom, výrobný program obsahuje aj prvky z oblasti prepravy nákladu. Tam môžeme zaradiť napríklad ťažné zariadenie, alebo priečne nosiče montovateľné ponad korbu. V ponuke je aj úložný systém boxov a zásuviek, ktoré sa montujú na ložnú plochu vozidla.

Vtipným doplnkom je držiak na prijímač internetového pripojenia Starlink 2., 3. a 4. generácie.

Čo zostane v sériovom stave?

Zmeny sa však nedotkli pohonnej jednotky ani akumulátora vozidla. Tie zostávajú v sériovom vyhotovení. Vzhľadom na vyšší aerodynamický odpor a hmotnosť tak možno očakávať, že budú mať negatívny vplyv na dynamické vlastnosti aj dojazd Tesly Cybertruck v úprave na offroad od Unplugged Performance.

Náš tip
Ako veľmi sa líši sériový Cybertruck od prototypu z 2019? Poznáme odlišnosti!
8. decembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+