MojElektromobil

Tesla dnes na podujatí v texaskej gigafactory konečne odhalila ceny, dojazd, výbavy a ďalšie špecifikácie modelu Cybertruck. Prvé kusy odovzdala zákazníkom vo štvrtok popoludní. Správu priniesol portál Teslarati.

Tesla Cybertruck cena

Štartovacia cena modelu Cybertruck bola pri jeho prvom predstavení pred štyrmi rokmi pôvodne avizovaná na 39 990 USD (36 760 eur). Odvtedy sa toho však veľa zmenilo.

Tesla Cybertruck v Texase (Zdroj: Tesla)
Tesla Cybertruck | Zdroj: Tesla

Teraz Tesla predstavila jednotlivé verzie a ich ceny sú nasledovné:

  • Jednomotorová, pohon zadných kolies – 60 990 USD (56 090 eur)
  • Dvojmotorová, pohon všetkých kolies – 79 990 USD (73 530 eur)
  • Trojmotorový “Cyberbeast” – 99 990 USD (91 900 eur)

Tesla Cybertruck dojazd

Dojazd bol pre mnohých potenciálnych záujemcov o Cybertruck azda najočakávanejším údajom. Tesla na začiatku tvrdila, že Cybertruck bude mať dojazd 800 kilometrov v trojmotorovej verzii, 500 kilometrov s dvojmotorovej a 400 kilometrov s jednomotorovej.

Finálne údaje sa líšia, avšak Cybertruck sa bude dať podľa správy Teslarati dovybaviť opciou “Range Extender”, ktorý by mohol radikálne zvýšiť dojazd oboch verzií s pohonom všetkých kolies.

tesla cybertruck
Tesla Cybertruck | Zdroj: Tesla

Tesla tak potvrdila dojazd finálnej verzie v úrovniach:

  • Jednomotorová, pohon zadných kolies – 400 kilometrov
  • Dvojmotorová, pohon všetkých kolies – 547 kilometrov (+Range Extender na viac ako 756 km)
  • Trojmotorový “Cyberbeast” – 515 kilometrov (+Range Extender na viac ako 708 km)

Tesla Cybertruck Range Extender cena

Medzi nadšencami elektromobilov však čoskoro začala vzbudzovať obavy cena tejto výbavy na želanie. Pohľad na zdrojový kód stránky platobnej stránky vozidla Cybertruck to zrejme potvrdzuje, keďže v kóde sa nachádza odkaz na range extender spolu s cenou 16 000 USD (14 700 eur).

Mohlo by vás zaujímať:

Range extender sa rozhodne javí ako správna voľba pre Cybertruck, pretože umožňuje zákazníkom mať rezervnú batériu, ktorú možno použiť pri cestovaní na dlhé vzdialenosti. Zároveň dovoľuje spoločnosti Tesla vyrábať základný Cybertruck s menšími, rozumnejšie dimenzovanými batériami. Pre niektorých klientov môže byť dojazd dojazd dvojmotorového Cybertrucku na úrovni 547 kilometrov úplne postačujúci.

Tesla Cybertruck farby

Portál electrek priniesol aj informácie o možnosti personalizovať exteriér Cybertrucku možnosťou voľby troch rôznych polepov pre nelakovanú karosériu z nehrdzavejúcej ocele. Tesla dnes aktualizovala svoju stránku s príslušenstvom a ponúkla saténovú čiernu a bielu fóliu pre Cybertruck za nezanedbateľných 6 500 USD (5 970 eur) a “lacnejšiu” číru saténovú fóliu za 5 000 USD (4 590 eur). Spomínaná saténová fólia ponúka zlatú strednú cestu medzi lesklým a matným povrchom.

Náš tip
Ako vyzerá batéria a aké je zrýchlenie Tesla Cybertruck? Pozrite si uniknuté zábery
1. decembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+