MojElektromobil

Vyzerá to tak, že výroba očakávaného elektrického pick-upu od Tesly je v plnom prúde. Odkedy bolo verejne prezentované vyrobenie prvého kusu sa do obehu aktívne dostávajú snímky, ktoré Tesla Cybertruck zachytávajú v rôznych situáciách. Najčastejšie priamo počas prevozu a testovacích jázd, no kde-tu sa objaví aj nejaká tá zaujímavosť.

Najnovšie ide napríklad o pohľad na predný kufor, takzvaný “frunk”. Nejde o úplnú novinku. To, že Cybertruck bude obsahovať aj tento prvok sa vie už dlhší čas. Portál Electrek ale podotýka, že takto zblízka predný úložný priestor ešte zachytený nebol.

Príliš veľa informácií k tomu nie je. V podstate ide len o ukážku toho aký veľký dodatočný úložný priestor bude ponúkať Tesla Cybertruck. Vzhľadom na to, že ide o rozmerné vozidlo z kategórie takých “drobcov” ako Ford F-150 či Escalade IQ, však nie je prítomnosť relatívne priestranného “frunku” žiadnym dramatickým odhalením.

Zdroj: Old Spice známy tiež ako Ben, Cybertruck Owners Club

To aký rozmerný je predný úložný priestor Cybertrucku sa hodnotí dosť ťažko. Menšou pomôckou môže byť prenosná nabíjačky, ktorá je na snímke zachytená. Electrek píše, že frunk vyzerá byť menší než v prípade Fordu F-150 Lightning a zase kratší než pri Escalade IQ.

Ford F-150 Lightning frunk | Zdroj: Electrek

V jeho prospech má ale hrať to, že je širší, ľahšie prístupný a takmer úplne plochý, čo by malo byť pozitívom pri nakladaní a vyberaní ťažších predmetov. Vychádza to primárne z predpokladu, že ťažšie predmety je možné ľahko posúvať po rovnom povrchu a nízka obruba umožní ich praktické “vytiahnutie”.

Náš tip
BMW predstavilo svoj najnovší koncept. Elektrické Neue Klasse má prísť už v 2025
5. septembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+