MojElektromobil

V posledných dňoch došlo k nárastu správ o spozorovaní Tesla Cybertruck, ktorý patrí k najočakávanejším automobilom roka. To, že ho už môžeme vidieť pri prevážaní znamená len jediné. Výroba je v plnom prúde a my tak môžeme už počas tohto roka očakávať prvé dodávky, informuje InsideEVs.

Pri zaujímavom momente z minulého týždňa kalifornská diaľničná hliadka Buttonwillow zbadala „nejaké zvláštne nákladné autá“ na kamiónoch pozdĺž cesty Interstate 5. Keď sa na Facebooku podelili o fotografie a pýtali sa svojich sledovateľov, tieto nákladné autá používatelia rýchlo identifikovali ako Tesla Cybertruck.

Neskôr sa ukázalo, že boli na ceste do závodu Tesla vo Fremonte v Kalifornii. Tento objav, pripísaný ako prvému používateľovi The Kilowatts, obsahoval fotografie nasnímané z veľkej vzdialenosti. Detaily tak neboli najlepšie viditeľné.

Zábery z diaľky však odhalili, že všetkých deväť Cybertruckov malo predné ochranné obaly. Ich leštený vzhľad naznačoval, že by sa mohlo jednať o výrobné jednotky, čo smeruje k tomu, že by mohli byť čoskoro dodané zákazníkom. Záhadou však zostáva: prečo Cybertrucky smerovali do Fremontu, keď sa vyrábajú v Gigafactory Texas? Nadchádzajúca udalosť odovzdávania, ktorá je naplánovaná na koniec 3. štvrťroka, má tiež byť v Texase.

O elektromobiloch Cybertruck toho veľa nevieme

Špekulácie medzi fanúšikmi Tesly naznačujú, že tieto Cybertrucky môžu slúžiť ako vystavované jednotky v predajniach v Kalifornii. Ak je to tak, znamená to, že začiatok prvých dodávok by mohol byť už za rohom. Navyše aj používateľ @EstherKokkelman na sociálnej sieti X ohlásil ďalšie presuny Cybertruckov do továrne vo Fremonte. Pri samostatnom pozorovaní bolo spozorovaných viac nákladných vozidiel pričom každé z nich má naložené 3 elektromobily. Tie podľa informácií odchádzajú z Giga Austin, pričom ich cieľovú destináciu nepoznáme.

Tesla potvrdila výstavbu prvého Cybertrucku v Giga Texas v polovici júla. Elon Musk začiatkom roka naznačil, že na „konci tretieho štvrťroka“, pravdepodobne koncom septembra, dôjde k odovzdaniu v Austine. S rastúcim očakávaním sa okolo Cybertrucku vynára veľa otázok, od jeho ceny až po jeho výkonnostné špecifikácie. Tesla si tieto informácie ponechala pre seba a možno sa bude snažiť odhaliť ich až pri nadchádzajúcom odovzdávaní. Určite vás o tom včas informujeme.

Náš tip
Dacia chystá ďalší cenovo dostupný elektromobil. Prerobí súčasný obľúbený model
22. augusta 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+