MojElektromobil

Spoločnosť Tesla pomocou sociálnej siete Twitter ohlásila oficiálne prvý vyrobený kus dlho očakávaného modelu Cybertruck. Urobila tak prostredníctvom fotografie, na ktorej stoja okolo vozidla zamestnanci Gigafactory v Texase. Ide o akýsi signál spoločnosti zákazníkom, ktorý hovorí o tom, že výroba je plne pripravená a môže onedlho začať, informuje Electrek.

Len nedávno sme vás informovali o tom, že predpokladaný začiatok výroby by mal byť koncom tohto roka. Teraz však spoločnosť priznala, že prvé Cybertruck-y začne vyrábať už počas tohto leta. Dodávky by potom mali zákazníci očakávať počas tretieho štvrťroka (júl-september).

Na novej fotografii, ktorú spoločnosť pridala na svoje konto na sociálnej sieti Twitter sa spoločnosť pochválila prvým vyrobeným kusom. Ten bol na novej linke postavený tak, aby sme ho mohli používať v plnej premávke a nie len na testovacie účely. Posledné testovanie spoločnosť robila ešte začiatkom tohto mesiaca na Novom Zélande, kde ho otestovali v extrémne chladných podmienkach.

Takto vychádzal prvý oficiálne vyrobený Cybertruck z Gigafactory Texas:

Čo sa týka špecifikácií a cien, Tesla ich neaktualizovala od spustenia prototypu v roku 2019. Elon Musk pripojil aktualizáciu až pri spustení dodávok, čo znamená, že dodávky budú pravdepodobne len pre zamestnancov a majiteľov elektromobilov Tesla. Podľa dostupných informácií si Cybertruck môžu objednať len tí, ktorí majú kredity v aplikácii Tesla.

Náš tip
Vývoj predajov elektromobilov a plug-in hybridov na Slovensku (01-05/2023)
17. júla 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+