MojElektromobil

Spoločnosť Tesla je známa najmä svojimi technologicky vyčnievajúcimi elektromobilmi. V minulých rokoch sa však rozhodli zamieriť aj do iných segmentov, ako napríklad kamióny, čo im urobilo mierne časové ťažkosti. Aj preto sa už dlhšie predstavený Tesla Cybertruck nedostal zatiaľ do plnej výroby. Momentálne sa však jeden kus nachádza na Novom Zélande, kde ho testujú, informuje Electrek.

Cybertruck predstavuje jedno z najočakávanejších vozidiel vôbec. Veľkolepého predstavenia sa dočkal už v novembri 2019, kedy ho svetu ukázal samotný Elon Musk. Možno si však pamätáte, že počas testovania nepriestrelných okien ich rozbila hodená kovová guľa. Už od predstavenia teda tento bizarný automobil sprevádzajú kontroverzie.

Jednou z nich je aj neustále odkladanie príchodu na trh. Až 1,5 milióna zákazníkov, ktorí si už dopredu tento model rezervovali tak stále žije v neistote. Nevieme totiž z určitosťou povedať, kedy už toľko odkladaný model príde konečne k svojim prvým majiteľom. Posledné informácie hovoria o konci Q3 2023 ako o dátume kedy sa začnú realizovať prvé objednávky.

cybertruck
Tesla Cybertruck na Novom Zélande | Zdroj: Electrek

Hovoríme teda o konci septembra. Tesla totižto informovala svojich dodávateľov, nech sa pripravia na príchod Cybertrucku už aj niekedy koncom augusta. Oznámili im aj, že masová výroba by mala začať už v októbri.

Posledné testy na Novom Zélande?

Na internete sa začala šíriť fotografia z letiska na Novom Zélande, na ktorej je pod plachtou ukrytý model Cybertruck. Vozidlo má taký špecifický tvar, že aj keby spoločnosť vyhlásila, že nejde o ich vozidlo, málokto by im aj uveril. Nebolo by to pre spoločnosť nič nové, pretože vozidlo vo veľkých zimách zvykli testovať aj na Aljaške. Keďže je na severnej hemisfére Zeme momentálne teplo a leto, na tej južnej majú momentálne zimu.

Práve na Novom Zélande testujú v letných mesiacoch svoje vozidlá aj iné spoločnosti, takže môžeme povedať, že ide už o osvedčenú destináciu. Cybertruck by mal podľa všetkého dominovať aj v chladných a snežných podmienkach, čomu napovedá aj jeho “neštandardný SUV” tvar.

Náš tip
Takto vyzerá demontáž akumulátora elektromobilu v servise Škoda
23. júna 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+