MojElektromobil

Kedy Tesla začne vyrábať Cybertruck? Táto otázka, ktorá zaujíma mnohých, zaznela aj počas kola otázok a odpovedí s investormi počas prezentácie finančných výsledkov za 4. kvartál 2022. Teraz prichádzajú prvé informácie ohľadom dátumu prvých dodávok pre tých, čo si vozidlo predobjednali.

Samotný Elon Musk sa na dni investorov vyjadril, že s vyrábať Cybertruck by mali začať už počas roka 2023, pravdepodobne počas letných mesiacov. Spolu s tým však poznamenal, že pôjde o prvotnú výrobu kde sa chystajú testovať rôzne stratégie. S plnohodnotnou výrobou tak majú zákazníci čakať minimálne niekoľko mesiacov po štarte.

Problémový Cybertruck

Cybertruck je od začiatku považovaný za problémové vozidlo. Prvý problém nastal, keď sa na oficiálnom predstavení vozidla Elon Musk rozhodol ukázať kvalitu jeho nepriestrelných okien. Použil na to kovovú guľu, ktorá však okno rozbila a Musk tak vyzeral ako blázon. Mnoho ľudí však tvrdí, že ide len o ďalší mediálny krok k tomu, aby sa o vozidle viacej písalo a dosiahlo tak väčšie predaje.

Neskôr nastal problém pri spustení jeho výroby. Tá mala začať už v roku 2021, čo potvrdzovali aj oficiálne informácie nachádzajúce sa na oficiálnych stránkach Tesly. To sa však zmenilo na rok 2022, ktorý však tiež zmizol z oficiálnych stránok, a aj preto sme očakávali, že rok sa 2023 stane konečným rokom výroby Cybertrucku.

Ako informoval používateľ Instagramu @slovakevguy, zákazníkom začala Tesla rozposielať hromadné e-maily, v ktorých informuje o začiatku dodávania vozidiel. Tesla Cybertruck má konečne prísť v decembri 2023. Nevieme však či pôjde o celosvetový dátum dodávania, alebo sa začne len v jednotlivých krajinách.

Aj v tomto prípade musíme byť opatrní

Rovnako však upozorňujeme, že ani tento dátum nemusí byť konečný a treba ho brať s rezervou. Keďže sa výroba odkladalaniekoľkokrát, ani teraz nie je isté, že Tesla dodrží spomínaný dátum. No zatiaľ to vyzerá sľubne, keďže o tom informoval aj samotný Elon Musk na svojom Twitteri.

Novinka od Tesly má okrem nepriestrelného skla priniesť aj špeciálny lak proti škrabancom, 200 kWh batériu, 750 km dojazd, či výborný koeficient odporu vzduchu. Okrem toho sa špekuluje aj o 250 kW nabíjaní, zrýchlení z 0 na 100 za 3,0 sekundy a cene od 77 500 €.

Náš tip
Prieskum hovorí jasne. Ak ľudia vyskúšajú elektromobily, k spaľováku sa nevrátia
5. apríla 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+