MojElektromobil

Elon Musk sa rozpísal na Twitteri. Prezradil pár detailov o pickupe Tesla Cybertruck, napríklad to, že dostane natáčanie zadných kolies.

Takmer identický dizajn

Tesla má zatiaľ jediný známy prototyp pickupu Cybertruck a neustále ho testuje a vylepšuje. Oficiálny termín spustenia jeho výroby je stále naplánovaný na koniec tohto roka vo fabrike Giga Texas. Musk teraz prezradil ďalšie detaily.

Prvým z nich je, že produkčná verzia Cybertrucku bude takmer identická ako prototyp na predstavení v roku 2019, resp. prototyp, ktorý sme mohli vidieť na cestách Kalifornii, New Yorku alebo v Texase. Bežnou praxou je, že automobilky predstavia prototyp s nádherným futuristickým tvarom, no do výroby sa dostane len málo futuristických prvkov.

“Cybertruck bude takmer rovnaký ako sme ukázali (na predstavení).” napísal Musk na Twitteri.

Natáčanie zadných kolies pre Cybertruck

Ďalšou novinkou, ktorú doteraz Tesla žiadnym spôsobom nenaznačila, je natáčanie zadných kolies pre lepšie zatáčanie a mavévrovateľnosť vozidla. Funkcia zmenší aj polomer otáčania.

Nevieme, či pôjde o bežné natáčanie ako nájdeme v niektorých vozidlách na trhu. Najnovší Mercedes-Benz triedy S disponuje natáčaním zadnej nápravy do 10 stupňov. Okrem toho Musk spomína “množstvo ďalších skvelých funkcií”, ktoré predstaví čoskoro.

Nové elektrické pickupy, ktoré majú čoskoro vstúpiť na trh majú vlastné špeciálne natáčanie zadnej nápravy. Elektrický GMC Hummer EV má funkciu Crab Mode, ktorá natočí všetky štyri kolesá do rovnakého smeru. Pickup Rivian R1T zase disponuje funkciou Tank Turn, ktorá vďaka elektromotoru v každom kolese zabezpečí otočenie vozidla o 180 stupňov na jednom mieste.

Uvidíme, pre aký mechanizmus sa rozhodne Musk. Nedávno na Twitteri písal aj o vylepšovaní adaptívneho vzduchového podvozku pre Cybertrucku.

 

7. júla 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+