MojElektromobil

Vesmírny pickup Tesla Cybertruck sa po Texase ukazuje aj v New Yorku. Týždeň bude vystavený v tamojšej Tesla predajni, výroba je zatiaľ naplánovaná na koniec roka 2021.

Tesla Cybertruck v New Yorku

Po poslednej “predvádzacej jazde” v Texase Tesla priniesla svoj prototyp Cybertrucku do New Yorku, kde je aktuálne aj Elon Musk. Ten tu vystúpil v komediálnej šou Saturday Night Live (SNL) televízie NBC. Tesla Cybertruck je vystavený v predajni v mestskej časti Meatpacking a ktokoľvek si ho môže prísť pozrieť a odfotiť.

Ide o jediný prototyp Cybertrucku, ktorá Tesla vyrobila od jeho predstavenia v roku 2019. Aktualizovanú verziu má automobilka predstaviť v niekedy v druhom (aktuálnom) kvartáli tohto roka.

Sériová výroba tento rok

Zároveň to vyzerá tak, že sériová výroba modelu sa stihne spustiť vo fabrike Giga Texas ešte v tomto roku a vo väčšom množstve ho uvidíme budúci rok. Informuje o tom portál Cybertruck Owners Club. V posledných týždňoch sa objavili správy o odklade sériovej výroby v nemeckej fabrike Tesly (Giga Berlin) o niekoľko mesiacov.

Odhodlanie pracovníkov a ochota úradov v sú najdôležitejšie faktory plynulej výstavby fabriky. Podľa dronových záberov sú niektoré budovy komplexu v Texase už takmer dokončené a Tesla do nich už začala sťahovať zariadenia ako lisy, roboty a výrobné linky. Mohli sme tu vidieť napríklad inštaláciu dvoch obrovských strojov na tlakové liatie od talianskej firmy IDRA.

Nabité vesmírnymi technológiami

Od predstavenia nerezového Cybertrucku v roku 2019 sme ho mohli vidieť len málo. Firma má len jeden prototyp, naposledy sa ukázal aj s Muskom v areáli rozostavanej fabriky Giga Texas.

Ide o unikát v automobilovom svete, čo sa týka dizajnu, aj použitých technológií. Tesla tento dizajn plánuje s minimálnymi úpravami doviesť aj do sériovej výroby. Nič podobného na dnešných cestách nenájdete.

Na záberoch prototypu si môžeme všimnúť chýbajúce stierače čelného skla a takisto bočných spätných zrkadiel. Spätný pohľad budú zabezpečovať kamery a čelné sklo má podľa dostupných informácií poskytnúť špeciálna laserová technológia, o ktorej však nevieme veľa. Auto bude nabité inováciami, no zároveň bude extrémne odolné, dokonca až nepriestrelné (sklá a nerezová karoséria).

Tesla Cybertruck v New Yorku (Foto: Electrek)
Tesla Cybertruck v New Yorku (Foto: Electrek)
10. mája 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+