MojElektromobil

Automobilka Tesla už pred nejakých časom veľkolepo predstavila svoj veľký počin, Tesla Cybertruck. Jeho výroba sa však dosť dlhú dobu odkladala, čo mohlo odradiť viacerých držiteľov rezervácie. Teraz sa pozrieme na výsledky dotazníka o záujme následného nákupu, ktorý prináša portál Teslarati.

Podľa najnovšieho prieskumu sú majitelia rezervácií stále naklonení ku kúpe tohto vozidla. Spoločnosť Tesla je jedna z prvých, ktorá začala využívať systém rezervácie automobilov, pred tým ako prídu na trh. Stala sa akýmsi popularizátorom tohto riešenia. Odvtedy sa mnoho ďalších automobiliek rozhodlo pre podobný krok.

Ide o populárne riešenie najmä preto, lebo spoločnosti dokáže priniesť určitý obnos financií, ktoré dokáže použiť už pri vývoji a výrobe, ako aj zistenie toho, aký má verejnosť záujem o dané vozidlo. Spoločnosť Recurrent Auto sa aj kvôli tomu rozhodla, že sa čakateľov na vozidlá rôznych značiek opýta, ako veľmi stále premýšľajú nad kúpou rezervovaného vozidla.

Prvýkrát sa na zákazníkov obrátili s touto otázkou v júni minulého roka a teraz im rovnakú otázku položili aj v marci tohto roka. Podľa odpovedí respondentov vidíme, že majitelia rezervácií vozidiel od Tesly (aj vrátane Cybertrucku) majú stále veľmi vysoký záujem vozidlo zakúpiť. A to aj napriek tomu, že naň čakajú už niekoľko rokov.

Až 75 % držiteľov rezervácií modelu Cybertruck sa vyjadrilo, že si tento model pri prvej možnosti aj kúpi. Oproti minulému roku sa tak veľmi nezmenilo a záujem ostáva takmer na chlp rovnaký. Medzi vozidlá, o ktoré je veľký záujem, patria napríklad aj Rivian R1T a R1S, Ford F-150 Lightning a Mustang Mach-E, či solárny elektromobil Aptera.

Aká je cena rezervácie a ktoré modely sú najmenej chcené?

Najviac však sa od kúpy rozhodujú odstúpiť (a nechať si prepadnúť rezerváciu) pri modeli Chevrolet Silverado EV. Len niečo cez 20 % zákazníkov s rezerváciou by chcelo tento automobil aj reálne nakúpiť. Pre zaujímavosť, ceny rezervácií jednotlivých modelov sú nasledovné:

  • Tesla Cybertruck – 100 dolárov
  • Ford Mustang Mach-E – 500 dolárov
  • Chevrolet Silverado – 100 dolárov
  • Rivian R1T – 1 000 dolárov
  • Ford F-150 Lightning – 100 dolárov

Zaujímavosťou je, že pri väčších a nákladných vozidlách ako F-150, R1T či Cybertruck je najvyššie percento ľudí rozhodnutých o budúcej kúpe. Podľa posledných informácií nemajú majitelia rezervácie na Teslu Cybertruck čakať dlho. Tá by mala prísť už niekedy na prelome roku 23/24. Niektoré zdroje hovoria ako o decembri ako dátume prvých dodávok, no iné až o roku 2024, keďže si nemyslia, že to Tesla dokáže zabezpečiť tento rok.

Náš tip
Tesla Model Y a Model 3 sú v Európe opäť lacnejšie
17. apríla 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+