MojElektromobil

V závere roka 2021 boli zmienky o pripravovanej druhej generácii elektromobilu Tesla Roadster odstránené z oficiálnej webovej stránky Tesly, čo vyvolalo vlnu dohadov. Elektromobil, ktorý bol predstavený ešte v roku 2017 stále nedorazil na trh, no aktuálne sa opäť vracia do ponuky v rámci rezervácií.

Športovo ladený elektromobil s vysokým výkonom sa v týchto dňoch dá nájsť v konfigurátore, a to vrátane toho určeného pre Slovensko. Stále ale ide o rezerváciu budúceho produktu. Na to, aby bolo rezervácia platná je nutné uhradiť okamžitý poplatok vo výške 4 000 €, pričom zákazník má následne 10 dní na to, aby bankovým prevodom doplatil ďalších 39 000 €. Inak povedané, človek musí spolu zaplatiť 43 000 €, aby jeho rezervácia bola považovaná za platnú.

Ďalšou vecou je to, že na stránke nie je zverejnená informácia o konečnej predajnej cene modelu Tesla Roadster. Predošlé informácie zo strany Tesly uvádzali, že “najrýchlejšie auto na svete” bude v základnej verzii predávané za 200 000 dolárov a špeciálna verzia Founder’s Edition bude stáť 250 000 dolárov. Na elektromobil sa čaká od roku 2017, a tak nie je celkom jasné, či tieto pôvodne prezentované ceny budú platné aj pri jeho konečnom uvedení do predaja. V každom prípade je jasné, že nepôjde o žiaden lacný kúsok.

Tesla Roadster bude, podľa informácií portálu Electrive, vyrábaný v nedávno otvorenej fabrike Giga Texas. Spustenie výroby má byť naplánované už na rok 2023.

Foto: Tesla

Tesla sťahuje svoj Roadster. Zmazala ceny a možnosť urobiť rezerváciu

6. januára 2022

Tesla motivovala pohľadom na svoj Roadster. Prisľúbila jeho výrobu, no dnes je jeho budúcnosť otázna. Tesla sťahuje svoj Roadster, detaily prináša Insideevs.com.

Tesla svoj Roasdter predstavila už v priebehu roka 2017. Pri jeho predstavení prisľúbila, že sa začne predávať v roku 2020. Práve sa skončil rok 2021 a automobilový priemysel je preplnený neúspechmi. Model Roadster sa odkladá do neistoty po tom, čo bolo jasné, že termín uvedenia na trh sa definitívne posúva. To či Tesla sťahuje svoj Roadster úplne, je zatiaľ otázne.

Ľudia Tesle verili

Ani tento nepriaznivý vývoj nezabránil ľuďom v tom, aby Tesle uverili prísľuby o vlastnostiach a výkone Roadsteru. Títo ľudia vyčlenili zo svojich rozpočtov 50 000 dolárov na zabezpečenie bežného modelu alebo 250 000 dolárov za limitovanú edíciu modelu Founders Series.

Tesla Roadster | Zdroj: Tesla

To môže naznačovať, že naplánovaná kapacita výroby pre Roadster sa jednoducho vypredala, čo by teoreticky mohla byť pravda. Môže to však rovnako znamenať aj ďalšie oneskorenia, nadchádzajúce zmeny v špecifikáciách a cenách oproti pôvodne komunikovaným. Na podobný krok sa Tesla odhodlala aj so svojim Cybertruckom, pri ktorom tiež odstránila všetky informácie o cenách a výbave z celej oficiálnej stránky automobilky.

Tesla sťahuje svoj Roadster. Dočkáme sa ho?

Ceny a bližšie špecifikácie o Roadsteri boli zo stránok Tesly odstránené medzi 13. novembrom a 12. decembrom. Na zistenie tejto informácie sa použil Wayback Machine, ktorý však nemôže poskytnúť lepšiu presnosť. Presný deň, kedy sa tak stalo, ale nie je dôležitý. Omnoho dôležitejším je, ako táto skutočnosť zmení uvedenie Roadsteru. Rok 2022 je doslova nereálnym. Optimistickejšie to vyzerá na uvedenie v priebehu roka 2023.

Je jasné, že Roadster je najodkladanejším modelom Tesly všetkých čias. V tesnom závese za nim je Cybertruck. Nedávno automobilka ukázala Cybertruck na testovacom okruhu. Oproti pôvodnej štúdií bolo na prvý pohľad jasne vidieť množstvo zmien.

To sa však nedá povedať o Roadsteri. Tento model je od svojho predstavenia v roku 2017 doslova skrytý pred očami verejnosti.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

13. apríla 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+