MojElektromobil

Tesla motivovala pohľadom na svoj Roadster. Prisľúbila jeho výrobu, no dnes je jeho budúcnosť otázna. Tesla sťahuje svoj Roadster, detaily prináša Insideevs.com.

Tesla svoj Roasdter predstavila už v priebehu roka 2017. Pri jeho predstavení prisľúbila, že sa začne predávať v roku 2020. Práve sa skončil rok 2021 a automobilový priemysel je preplnený neúspechmi. Model Roadster sa odkladá do neistoty po tom, čo bolo jasné, že termín uvedenia na trh sa definitívne posúva. To či Tesla sťahuje svoj Roadster úplne, je zatiaľ otázne.

Ľudia Tesle verili

Ani tento nepriaznivý vývoj nezabránil ľuďom v tom, aby Tesle uverili prísľuby o vlastnostiach a výkone Roadsteru. Títo ľudia vyčlenili zo svojich rozpočtov 50 000 dolárov na zabezpečenie bežného modelu alebo 250 000 dolárov za limitovanú edíciu modelu Founders Series.

Tesla Roadster | Zdroj: Tesla

To môže naznačovať, že naplánovaná kapacita výroby pre Roadster sa jednoducho vypredala, čo by teoreticky mohla byť pravda. Môže to však rovnako znamenať aj ďalšie oneskorenia, nadchádzajúce zmeny v špecifikáciách a cenách oproti pôvodne komunikovaným. Na podobný krok sa Tesla odhodlala aj so svojim Cybertruckom, pri ktorom tiež odstránila všetky informácie o cenách a výbave z celej oficiálnej stránky automobilky.

Tesla sťahuje svoj Roadster. Dočkáme sa ho?

Ceny a bližšie špecifikácie o Roadsteri boli zo stránok Tesly odstránené medzi 13. novembrom a 12. decembrom. Na zistenie tejto informácie sa použil Wayback Machine, ktorý však nemôže poskytnúť lepšiu presnosť. Presný deň, kedy sa tak stalo, ale nie je dôležitý. Omnoho dôležitejším je, ako táto skutočnosť zmení uvedenie Roadsteru. Rok 2022 je doslova nereálnym. Optimistickejšie to vyzerá na uvedenie v priebehu roka 2023.

Je jasné, že Roadster je najodkladanejším modelom Tesly všetkých čias. V tesnom závese za nim je Cybertruck. Nedávno automobilka ukázala Cybertruck na testovacom okruhu. Oproti pôvodnej štúdií bolo na prvý pohľad jasne vidieť množstvo zmien.

To sa však nedá povedať o Roadsteri. Tento model je od svojho predstavenia v roku 2017 doslova skrytý pred očami verejnosti.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

6. januára 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+