MojElektromobil

Tesla Cybertruck nepochybne patrí medzi najzaujímavejšie elektromobily ostatnej doby. Už pri svojom prvotnom odhalení vyvolal poriadne vášne a značnú pozornosť na seba priťahuje stále. Tesla ho ešte ladí a upravuje, takže vo finálnej podobe sa od dobre známeho prototypu môže dosť líšiť. Zatiaľ nie je tak celkom jasné ani to, či sa nakoniec dostane do Európy, hoci by v hre mala byť šanca na špeciálne upravenú verziu určenú pre náš trh.

Počas uplynulých dní došlo k zaujímavému odhaleniu. Vylepšený prototyp Tesla Cybertruck sa preháňal po testovacom okruhu vo Fremonte, kde ho so svojim droidom “vymákol” YouTuber s prezývkou Chile Al100. Výsledkom je takmer 20-minútové video, ktoré túto elektrickú beštiu zachytáva veľmi podrobne prakticky z každého uhla. Na video upozornil portál InsideEVs.

Nakoľko od prvého odhalenia prototypu v roku 2019 ubehla už kopa času, je jasné, že čerstvo zachytená verzia je k produkčnej verzii bližšie než kedykoľvek predtým. Všimnúť si môžeme aj niekoľko výraznejších úprav, ku ktorým došlo. Konkrétne má ísť o prerastený stierač predného skla, badateľne menšiu kapotu či striedmejšie svetlomety alebo klasické spätné zrkadlá.

Masívny stierač | Foto: Chile Al100

Očakáva sa, že Elon Musk prinesie nové informácie o možnom spustení sériovej výroby a následnej dostupnosti v rámci ohlásenia finančných výsledkov Tesly za posledný kvartál roka 2021. Dovtedy sa môžete pokochať skvelými zábermi.

Vo všeobecnosti sa predpokladá, že výroba bude spustená niekedy v druhej polovici 2022.

Náš tip
Tesla Cybertruck: Zbesilý výkrik do tmy z punkáčskej izby bláznivého dizajnéra | Názor čitateľa
16. decembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+