MojElektromobil

Preteky elektrických áut s vozidlami so spaľovacími agregátmi vyzerajú vždycky zaujímavo. Tentokrát medzi sebou závodili automobily Rivian R1S Electric SUV, Lamborghini Urus a Shelby F-150 Super Snake. Čo myslíte, ktorý z nich zvíťazil? Informácie prináša portál InsideEVs.

Dokáže Rivian R1S vyhrať v pretekoch?

Zo začiatku spomenieme, že Rivian R1S je plne elektrické SUV s tromi radmi sedadiel v rámci štandardnej výbavy. Ide o pohodlné rodinné auto, ktoré je vhodné aj do terénu. Má taktiež dostatok výkonu na to, aby mohol súťažiť v pretekoch. Jeho cena začína na 92 000 amerických dolároch. Ide o štvormotorovým prevedenie s pohonom všetkých kolies.

Rivian R1S Electric SUV v pretekoch proti Lamborghini Urus a Shelby F-150 Super Snake. Ktorý zvíťazil?
Vlastnosti jednotlivých vozidiel | Zdroj: YouTube

Rivian R1S je jedným z mála plne elektrických vozidiel s trojradovým zastúpením sedadiel. Priamo konkuruje Tesle Model X, ktorá stojí 110 000 dolárov. Konkurenciou preň sú aj modely Land Rover Range Roven či Jeep Grand Wagoneer. Jeho luxusný náprotivok v pretekoch, Lamborghini Urus, stojí 250 000 amerických dolárov. Tretím autom v súťaži je pickup Shelby F-150 Super Snake. Ponúka extrémny výkon o hodnote až 775 koní.

Bez pochýb je tak Rivian R1S luxusné vozidlo určené ako pre rodiny, tak aj pre dobrodruhov. Ide o najlacnejšie vozidlo v preteku, pričom disponuje najvyšším výkonom o hodnote až úctyhodných 845 koní.

Odporúčame vám zhliadnuť celé video, no víťazom pretekov bol elektromobil Rivian R1S, ktorý porazil Lamborghini Urus doslova o centimetre. Shelby F-150 Super Snake dorazil do cieľa niekoľko metrov za prvou dvojkou. V druhej časti pretekov vyhral plne elektrický Rivian R1S s väčším prehľadom. Vo videu je možné vidieť, že elektromobil bol v krátkych častiach úseku ovplyvnený obmedzovačom rýchlosti.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

6. februára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+