MojElektromobil

Jedno z najočakávanejších vozidiel na svete, Tesla Cybertruck, by sa už pomaly malo začať odovzdávať prvým majiteľom. Hovoria o tom nedávne vyjadrenia samotnej spoločnosti. Ide však o akýsi paradox, pretože potenciálni majitelia okrem dizajnu o svojom vozidle takmer nič nevedia. Kupujú tak mačku vo vreci, z čoho môžu mať neskôr hlavu v smútku. Pozrime si však uniknuté zábery z továrne v americkom Austine, ktoré prináša portál Teslarati.

V pondelok sa pilotovi Joe Tegtmeyerovi podarilo prostredníctvom drona vytvoriť fotografiu, na ktorej sa nachádzajú na paletách batérie do elektromobilu. Nešlo by o nič nezvyčajné, keby sa práve v tejto továrni nekonštruovali spomínané Cybertrucky. Tvrdenie, že ide o batérie nového modelu, zatiaľ nevieme potvrdiť. V diskusii sa objavili názory, že by mohlo ísť aj o batérie k Modelu Y, no tiež iní tvrdia, že vyzerajú oveľa širšie ako pri Modeli Y.

S veľkou pravdepodobnosťou príde Cybertruck s vylepšeným dojazdom a dokonca sa špekuluje, že by ho mohol mať až na úrovni 500 míľ (804 km). To by bol určite pekný bonus pre tie masy ľudí, ktorí si vozidlo bez problémov objednali a čakajú naň už niekoľko rokov. Tesla však stále vozidlo testuje a stále jej chýbajú niektoré bezpečnostné certifikáty, aj kvôli ktorým sa odkladá uvedenie modelu na trh. V USA už niektorí šťastlivci mohli vidieť na vlastné oči Cybertruck na cestných komunikáciách.

Prvé video so zrýchlením Cybertrucku z USA

Deje sa tak najmä pri preprave vozidiel alebo dodatočných testovaniach, a to najmä v slnečnej Kalifornii. Práve tu sú na to ideálne podmienky. Jednému fanúšikovi sa dokonca podarilo nahrať video, na ktorom sa Cybertruck nachádza hneď vedľa neho na svetelnej križovatke. V tomto videu môžeme vidieť finálny dizajn vozidla, no aj to, ako rýchlo dokáže z miesta vyšprintovať. Šofér vozidlo vôbec nešetril a nám tak ukázal, že aj keď nemáme oficiálne dáta, toto futuristické SUV dostane poriadnu dávku výkonu.

Náš tip
Takto vyzerá elektrická budúcnosť v podaní Nissanu. Bude to však stačiť?
4. októbra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+