MojElektromobil

Už dlhšie verejnosť čaká na to, kedy im z továrne Tesly domov prídu preobjednané Cybertrucky. Prvé objednávky by mali noví majitelia dostať už koncom tretieho kvartálu v roku 2023. Mnohí fanúšikovia už zahliadli tieto autá aj počas toho ako boli prevážané po diaľnici. Medzi tým už výrobca testuje nové elektromobily priamo v teréne. V rámci testovania bezpečnosti robia aj tzv. „crash test“, ktorí má otestovať schopnosť automobilu ustáť haváriu. Informuje o tom internetový portál electrek.

Čoraz viac noviniek o Cybertrucku

V poslednej dobe sa na internete naozaj zjavuje čoraz viac noviniek o očakávanom elektromobile, ktorý vyzerá ako z budúcnosti. Veď len nedávno sme vás informovali o tzv. „frunku,“ prednom kufri, ktorý má auto v sebe zabudovaný. Väčšinou takýto prítok správ znamená, že sa blíži dátum predaja. Je teda možné, že Tesla naozaj avizovaný tretí kvartál tohto roku splní. Najnovšie podrobili auto „crash testu“, ktorý dopadol jednoznačne podľa očakávaní spoločnosti.

Cybertruck po havárii | Zdroj: electrek

Už len konštrukcia Cybertrucku napovedá, že by mal prežiť skoro všetko. Aj po havárii v Kalifornii, keď elektromobil skončil v priekope a narazil do stromu, neskončil v najhoršom stave. Vnútri sa samozrejme nenachádzali ľudia, ale figuríny. Ako skončili tie, nevieme. Každopádne, z fotografie po havárii vidieť, že Cybertrucku chýbajú dve zadné okná. Predné okná a čelné sklo ostali bez väčšieho poškodenia. Strecha auta je ohnutá dovnútra a karoséria pozdĺž bočnej strešnej lišty je ohnutá nahor.

Vnútorné časti Cybertrucku po náraze | Zdroj: electrek

Napriek tomu, auto nie je ani značne na toľko deformované ako by malo po takom náraze vyzerať. Súvisí to pravdepodobne s tým, že materiál využívaný Teslou na jeho konštrukciu je z hrubšej nehrdzavejúcej ocele. Väčšinou sú automobily tvorené z oceľových, alebo hliníkových panelov, ktoré toho vydržia oveľa menej.

Náš tip
Plánuje Tesla novú továreň? Tu by sa podľa špekulácií mohla nachádzať
20. septembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+