MojElektromobil

Čakanie na Tesla Cybertruck sa skončilo. Aspoň pre prvých 12 majiteľov, ktorí sa zúčastnili formálneho debutu elektrického pick-upu v americkom Austine. Túto príležitosť sprevádzala aj prezentácia s technickými parametrami, informáciami o cene a konfiguráciách, no nechýbal ani prehľad zaujímavých vlastností netradičného elektromobilu.

Ako upozornil portál InsideEVs, súčasťou prezentácie bola aj ukážka ťažných vlastností v kombinácií s prekvapivým zrýchlením modelu Tesla Cybertruck. V tomto prípade išlo konkrétne Cybertruck v najvyššej výbave “Cyberbeast”, ktorá má pod kapotou 845 koní, vďaka čomu sa z 0 na 100 km/h rozbehne už za 2,6 sekundy. Za zmienku stojí aj to, že na elektrický pick-up je možné naložiť až 1 100 kilogramov a utiahne približne 5 ton!

Tesla sa tieto vlastnosti svojej novinky rozhodla odprezentovať vo veľkom štýle. Cyberbeast sa na štartovnej čiare postavil proti bližšie nešpecifikovanej verzii známeho športiaku Porsche 911 (pravdepodobne Porsche 911 Carrera T). Aby išlo o veľkolepú prezentáciu, tak bola zvolená disciplína, v ktorej by Porsche malo byť ako doma – preteky na vzdialenosť štvrť míle.

Už to, že mohutný pick-up nad Porsche vyhral bolo pre mnohých dosť prekvapivým momentom. Skutočnosť, že to dosiahol počas toho ako na prívese na sebou ťahal rovnaký model Porsche, ako ten proti ktorému súťažil, bola čerešničkou na torte.

Náš tip
Test Tesla Model 3 Highland Long Range: Kopec zmien, väčšina pozitívnych
1. decembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+