MojElektromobil

Tesla je stále veľmi mladá automobilka a aj keď nektoré veci možno robí najlepšie na svete, v niektorých zase zaostáva. Výborným príkladom je fungovanie automatických stieračov, ktoré skôr nefungujú ako fungujú. Neexistuje snáď skoro žiadny majiteľ Tesly, ktorý by bol s automatickou funkciou stieračov spokojný.

Automatické stierače nefungujú tak, ako by mali

Portál Electrek uvádza, že problém by mohol byť čoskoro vyriešený. Najviac ho pociťujú majitelia vozidiel, ktorí bývajú v oblastiach, kde sa menia ročné obdobia, to samozrejme platí aj pre Slovensko. Na Teslách sme mali už viackrát možnosť jazdiť aj my a musíme súhlasiť, že automatické stierače naozaj nie sú najlepšie. Aby sme zase Tesle len nekrivdili, boli aj situácie, kedy fungovali bezchybne.

Často sa však stáva, že fungujú presne opačne. Keď prší, nestierajú, keď pršať prestane, zrazu sa prepnú na maximálnu rýchlosť. A to naozaj nie je dobre. Tesla samozrejme ponúka moderný automatický systém, ktorý má nastavovať rýchlosť stierania podľa aktuálneho množstva zrážok. No, úplne tak to bohužiaľ nefunguje.

Mohlo by vás zaujímať:

Problémom je pravdepodobne to, že Tesla nepoužíva klasický snímač dažďa. Namiesto toho sa spolieha na svoje kamery. Teraz to vyzerá tak, že automobilka konečne vypočula majiteľov a chystá sa s tým niečo urobiť. Je to pomerne dôležité aj z toho pohľadu, že sa Tesla snaží vylepšovať aj svojho autopilota, ktorý sa do veľkej miery spolieha práve na kamery.

Dúfame, že táto želaná náprava príde v čo najkratšom čase a nefunkčné automatické stierače sa stanú minulosťou.

Náš tip
Elektromobil Roka 2024 powered by ČSOB Leasing: Vyberte najlepšie elektromobily a plug-in hybridy!
23. februára 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+