MojElektromobil

Séria IONIQ od Hyundai je medzi elektromobilistami veľmi obľúbená. Začalo to mimoriadne úsporným IONIQOM s menšou batériou, pokračovalo vylepšeným modelom s dlhším dojazdom a nasledovali vozidlá novej generácie, ktoré boli od začiatku postavené ako elektromobily.

Hyundai IONIQ 7
Hyundai IONIQ 7 | Zdroj: Hyundai

IONIQ 5 prišiel ako hranatý crossover s vyššou spotrebou, no zaujímavým dizajnom. Nasledoval IONIQ 6, pri ktorom automobilka zapracovala na aerodynamickom odpore a efektivite celkovo, takže opäť sme sa dostali k modelu s veľmi dobrou spotrebou. Teraz plánuje Hyundai predstaviť ďalší zaujímavý model, Hyundai IONIQ 7. Na tému upozornil portál Electrek.

IONIQ 7 ponúkne 3 rady sedadiel

Automobilka pri novom modeli pokračuje s nastoleným trendom a IONIQ 7 bude postavený na platforme E-GMP, teda na rovnakej, na ktorej sú postavené aj predchádzajúce dva modely. Predstavený by mal byť už v júni tohto roka.

Hyundai IONIQ 7
Hyundai IONIQ 7 | Zdroj: Hyundai

Hyundai IONIQ 7 staví na celkovú veľkosť. Dostaneme tak veľmi schopné rodinné vozidlo s troma radmi sedadiel. Jeho najbližším konkurentom bude koncernová Kia EV9, ktorá sa tiež môže pochváliť veľkosťou a priestrannosťou, avšak vzhľadom na to, aj vyššou spotrebou. Očakávame, že pri novom IONIQU to bude tiež podobné.

Mohlo by vás zaujímať:

Koncept elektromobilu bol odhalený v roku 2021, automobilka pri ňom vyzdvihuje najmä priestranný interiér, ktorý je vždy plusom. Prirovnáva ho k obývačke. Pripravovanú novinku už niekoľkokrát videli na verejnosti v rámci testovania, dátum predstavenia je nastavený na 27. júna 2024.

Keďže pôjde o koncernovú dvojičku Kie EV9, očakáva sa, že ponúkne aj podobné parametre. To by znamenalo veľký akumulátor s kapacitou 99,8 kWh (96 kWh využiteľných), elektromotor s výkonom 238 kW či DC nabíjanie výkonom až 210 kW.

Náš tip
Dacia Spring vstupuje do roku 2024 s novou tvárou. Zostane najlacnejším elektromobilom na trhu?
22. februára 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+