MojElektromobil

Počas posledného týždňa sa vo svete elektromobility udialo hneď niekoľko zaujímavých vecí. Aby ste o žiadnu dôležitú informáciu neprišli, pripravili sme pre vás prehľad tých najzaujímavejších správ, ktoré prišli počas prebiehajúceho týždňa.

V Bratislave odštartovala výroba obľúbeného modelu

Po vyše 22 rokoch a 1,6 milióna predaných kusoch v 3 generáciách automobilka Škoda presunula výrobu svojej vlajkovej lode Superb z českých Kvasín do bratislavského závodu koncernu Volkswagen. Boli sme pri tom.

Tesla Cybertruck v rukách prvých majiteľov

Tesla na podujatí v texaskej gigafactory konečne odhalila ceny, dojazd, výbavy a ďalšie špecifikácie modelu Cybertruck. Prvé kusy odovzdala zákazníkom vo štvrtok popoludní. Zverejnené boli konečne aj podrobnosti o dojazde a cenách.

Cena batérií pre elektromobily na rekordnej hodnote

Podľa analýzy BloombergNEF (BNEF) cena lítium-iónových batérií klesla o 14 % na rekordne nízku úroveň. Dôvodom je pokles cien surovín a komponentov, keďže sa zvýšila výrobná kapacita vo všetkých častiach hodnotového reťazca batérií.

Otestovali sme Tesla Model 3 Highland

Pozreli sme sa na najnovší facelift obľúbeného elektromobilu, Tesla Model 3, ktorý dostal prívlastok Highland. Ten prichádza zatiaľ len v dvoch verziách, a to Standard Range a Long Range. My sme testovali práve tú s lepším dojazdom, no zároveň aj vyššou cenovkou.

Ministerstvo hospodárstva porovnalo náklady na jazdu

Ministerstvo hospodárstva SR zverejnilo oficiálne porovnanie cien palív za tretí kvartál roka 2023. Predmetný prepočet cien palív je zverejňovaný v reakcii na povinnosť zo strany Európskej únie, ktorá zaviedla, že každý členský štát má povinnosť zverejňovať porovnávanie cien palív, ktoré vyjadrujú náklady na pohonné hmoty na 100 km prevádzky vozidla.

Dozvedeli sme sa ako veľmi majú Slováci radi Tesly

Medzi najpopulárnejšie značky elektromobilov, po ktorých Slováci siahli v období od januára do októbra 2023, patrí Tesla. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka si Slováci zaobstarali takmer trojnásobok elektromobilov tejto značky. Získali sme presné čísla.

3. decembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+