MojElektromobil

Medzi najpopulárnejšie značky elektromobilov, po ktorých Slováci siahli v období od januára do októbra 2023, patrí Tesla. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka si Slováci zaobstarali takmer trojnásobok elektromobilov tejto značky. Vyplýva to z trhovej analýzy, do ktorej sme mali možnosť nahliadnuť.

Tesla sa počas prvých desiatich mesiacov roka 2023 na Slovensku stala najpopulárnejším výrobcom elektromobilom. Napriek tomu, že u nás nemá oficiálne zastúpenie sa jej teoreticky podarilo prekonať aj silné mená ako ŠKODA, Volkswagen a Mercedes-Benz, ktoré inak dominujú v priamom predaji.

Od januára do októbra 2023 na Slovensku pribudlo 386 elektromobilov značky Tesla, a to v zložení: 307 kusov Tesla Model Y, 46 kusov Tesla Model 3, 18 kusov Tesla Model X a 14 kusov Tesla Model S. V rovnakom období minulého roka si Slováci zakúpili 122 elektromobilov značky Tesla v zložení: 105 kusov Tesla Model Y a 17 kusov Tesla Model 3. Medziročne ide o nárast 216,4 %.

V rámci priameho predaja sa počas prvých desiatich mesiacov roka 2023 na Slovensku predalo 1 914 elektromobilov, čo predstavuje medziročný rast o približne 72 %. Ak k tomu pripočítame získané čísla o modeloch Tesla, tak sa dostávame na číslo 2 300 elektromobilov, ktoré pribudli na našich cestách. Napriek tomu ale ešte stále nejde o finálne číslo, nakoľko chýbajú dáta o individuálnom dovoze ďalších značiek.

Ako sme spomínali, na Slovensku chýba oficiálne zastúpenie Tesly, no túto dieru vypĺňa špecializovaná firma DriveTesla.sk. Záujemcom o kúpu Tesly vie ušetriť tisíce EUR veľa stresu a navyše zabezpečuje kompletný proces s papierovačkami, dovozom a prihlásením Tesly. Pripomeňme si, že elektromobil Tesla Model 3 nedávno prešiel značným faceliftom, ktorý je známy aj pod označením “Highland”. Aké zmeny prináša sme zhrnuli v porovnávacom článku.

28. novembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+