MojElektromobil

Aj automobilka Nissan si uvedomuje, že rozvoj elektromobility ide ruka v ruke s rozvojom nabíjacej infraštruktúry. Z tohto dôvodu vybuduje v Európe v najbližších 18 mesiacoch až 1 000 rýchlonabíjacích staníc.

Nissan nedávno spustil predaj 2. generácie svetovo najpredávanejšieho elektromobilu Nissan Leaf, ktorého sa doteraz predalo viac ako 283 000 kusov. V prípade novinky si však japonská automobilka trúfa na ešte lepšie čísla. Viac elektromobilov na cestách ale znamená väčší „dopyt“ po nabíjacích staniciach. Uvedomuje si to aj Nissan, a preto začína rozširovať svoju sieť nabíjacích staníc CHAdeMO.

Náš tip
Nový nabíjací štandard CHAdeMO ponúkne 3-násobne vyšší výkon

nissan nabijacie stanice

Dočkáme sa 150 kW štandardu CHAdeMO ver. 1.2?

V Európe vybudoval doteraz Nissan viac ako 4 600 nabíjacích staníc. Túto sieť sa chystá v najbližších 18 mesiacoch rozšíriť o 1 000 nových rýchlonabíjačiek CHAdeMO. Podobne ako v prípade súčasných staníc, môžeme predpokladať, že tie budú podporovať len nabíjací štandard CHAdeMO. Nabijete tak na nich „len“ elektrické automobily japonských značiek, niektoré koncernové a aliančné vozidlá či elektromobily značky Tesla. Na nabíjanie Tesiel je však potrebné dokúpiť nabíjací adaptér.

Automobilka Nissan nám zatiaľ neprezradila, či budú tieto nabíjacie stanice podporovať nový nabíjací štandard CHAdeMO ver. 1.2. Ten umožňuje nabíjať výkonom až 150 kW, čo je 3-krát viac ako v prípade súčasného štandardu. Budeme dúfať v nový nabíjací štandard, ako aj v elektromobily, ktoré dokážu takýto výkon plnohodnotne využiť.

Zdroj: tlačová správa

10. októbra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+