MojElektromobil

Elektrická rodina značky Kia sa opäť rozrastá o ďalšieho člena. Veľmi obľúbený elektromobil EV6 doplnil pred nedávnom EV9, po ktorom na trh už na 100 % príde EV5. To teraz predstavili na Chengdu Motor Show v čínskom Šanghaji. Podľa dostupných informácií sa dizajnovo bude podobať na EV9, no príde s kompaktnejšími rozmermi, informuje CarMagazine.

Spoločnosť definovala najnovší počin ako kompaktné rodinné SUV, ktoré využijú najmä rodiny s deťmi. Podľa prieskumu spoločnosti berú mileniáli (cieľová skupina) auto nie len ako prostriedok na presúvanie po meste, no ako rozšírenie svojho bývania. Niečo ako miestnosť navyše. Aj preto prispôsobila interiér takémuto zákazníckemu štýlu.

Kia EV5 | Zdroj: CarMagazine
Kia EV5 | Zdroj: CarMagazine

Ten má pôsobiť ako taká obývačka, kde celá rodina bude rada tráviť svoj voľný čas. Vo vnútri tak nájdeme napríklad náladové osvetlenie, no aj nastaviteľné osvetlenie interiéru, ktoré má až 10 úrovní jasu a 64 rôznych farieb. Vyberie si tak naozaj každý člen posádky. Tieto špeciálne upravené svetlá tiež majú informovať šoféra o prekročení povolenej rýchlosti namiesto zvukových upozornení.

Kia EV5 | Zdroj: CarMagazine
Kia EV5 | Zdroj: CarMagazine

Vybrať si okrem farieb zákazníci môžu aj z viacerých druhov sedačiek. Tie prichádzajú až v piatich vzoroch a štyroch farbách. Nechýbajú ani možnosti s tkanými poťahmi či umelej kože. Navonok je to už o niečom inom. Z priložených fotografií môžeme vidieť, že EV5 dostáva hranatejšie tvary a na prednej maske s názvom “Tiger Face” nájdeme aj 3D svetlomety. Okrem EV9 sa tento model podobá aj na najnovší Hyundai Santa Fe.

U nás si však ešte počkáme

Zákazníci dostanú na výber z 10 farieb exteriéru, pričom deväť je lesklých (metalických) a jedna matná. Kia však zatiaľ potvrdila len príchod EV5 v Číne, no určite sa dočkáme aj u nás v Európe. Všetky ostatné informácie prinesie spoločnosť na Kia EV Day, o ktorom sme vás informovali len pred nedávnom.

Náš tip
BMW predstavilo nový elektromobil. BMW iX2 prichádza spolu so spaľovacou X2
13. októbra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+