MojElektromobil

V očakávaní svojho blížiaceho sa Veľtrhu elektrických vozidel (EV Day) láka Kia globálny automobilový trh detailami dvoch nových elektrických vozidiel. Tieto novinky sú súčasťou širokej vízie značky ovládnuť trh elektrických vozidiel, v súlade s ich cieľom uviesť na trh 15 nových elektrických modelov do roku 2027. O správe informuje portál FutureCar.

Podujatie EV Day, naplánované na 12. októbra v Kórei, nepríde len s ďalším bežným uvedením na trh. Kia má v úmysle, aby sa podujatie stalo každoročnou udalosťou, kde predstaví svoje najnovšie elektrické vozidlá. Podľa všetkého by mala predstaviť aj svoje konceptové modely a nové technológie, na ktorých má pracovať. Ak sú propagačné obrázky pravdivé, účastníci môžu očakávať pôsobivú výstavu s piatimi novými elektrickými modelmi.

Úplne vľavo je sedan EV6, ľahko identifikovateľný podľa predných svetiel. Úplne vpravo je vlajková loď značky EV9, zatiaľ čo model vpredu vyzerá ako nová Kia EV5. EV5 bola predtým predstavená na autosalóne v Chengdu v Číne a očakáva sa, že bude konkurovať modelu Y Tesly v Číne s počiatočnou cenou okolo 22 000 dolárov.

Promo fotografia toho prezradila mnoho

Avšak Kia neplánuje zastaviť sa len pri týchto troch modeloch. Automobilka plánuje odhaliť ešte dva modely triedy EV: športový elektrický sedan a kompaktný crossover, ktorý sa bude nachádzať pod modelom EV5. Nedávne zvesti z USA naznačujú, že tento kompaktný crossover, možno nazvaný EV3 alebo EV4, má hranatý dizajn, ktorý pripomína model EV9, ale v kompaktnejšom balení. Napriek silnému maskovaniu jeho svetlá prezrádzajú niektoré z jeho dizajnových prvkov.

kia-ev-day-teaser
Promo materiál spoločnosti | Zdroj: InsideEVs

Od predstavenia nového brandingu v roku 2021, ktorý zahŕňal prepracované logo a stratégiu produktu, Kia zažila strmý rast. Spoločnosť ohlásila impozantný rast predajov v USA počas 14 po sebe idúcich mesiacov a tretí kvartál mali doteraz najúspešnejším. S blížiacim sa Veľtrhom elektrických vozidiel je automobilový svet v očakávaní. Presnejšie informácie o pripravovaných elektrických vozidlách Kia odhalia 12. októbra.

Náš tip
Test Mercedes-Benz GLA 250e: Nenápadné, no prekvapivo luxusné vozenie
5. októbra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+